Головна Політакценти Ігор Сцібайло: «У Тернополі спорт фінансують, керуючись залишковим принципом»

Ігор Сцібайло: «У Тернополі спорт фінансують, керуючись залишковим принципом»

Галузь спорту в Тернополі потребує реформ.
 
На цьому наголосив кандидат на посаду міського голови Тернополя Ігор Сцібайло у прямому ефірі програми «Акценти» на каналі TV-4.
– Спортивна сфера у нашому місті сьогодні працює неефективно. У Тернополі необхідно створити спеціалізовану спортивну школу, не ДЮСШ, бо вони є позаосвітніми закладами, а загальноосвітню школу зі спортивним напрямком. Такий заклад можна створити у мікрорайоні «Кутківці» у приміщенні недобудованої школи. Для цього необхідно залучати інвестиції, кошти державного бюджету. Такий заклад у нашому місті вирішить низку проблемних питань спортивної сфери. Справа у тому, що, коли тернопільські спортсмени завершують навчання у дитячо-юнацьких спортивних школах, вони не мають, де продовжити навчання у рідному місті. У зв’язку з цим їдуть в інші куточки України, а їхні здобутки та перемоги вже не популяризують наш край,– пояснив Ігор Сцібайло.
 
Також він наголосив на тому, що у Тернополі спорт фінансують, керуючись залишковим принципом

– На жаль, у Тернополі спорт сьогодні фінансують за залишковим принципом. Тобто кошти спершу направляють у різні галузі, а те, що залишається, віддають на розвиток спорту. Такий підхід необхідно кардинально змінювати. У зв’язку з недостатнім фінансуванням наші спортсмени змушені відмовлятися від багатьох поїздок як в інші куточки України, так і за кордон, тим самим втрачаючи безліч шансів здобути перемоги, – зазначив Ігор Сцібайло. – Навчаючись в Польщі, я досліджував систему фінансування спорту на прикладі Краківської міської ради. Там діє цікава програма під назвою «Тоталізатор спорту». Місто формує прозорий фонд й заявляє, яку суму в рік виділено на спортивну сферу. Потім ці кошти розподіляють між усіма спортивними клубами та організаціями. Але яким чином це відбувається? Вони собі заробляють ці гроші. Чим кращі результати їхніх спортсменів – тим більше фінансування. Це справедливий та правильний підхід. Натомість у Тернополі є окремі спортивні школи, які буквально «з’їдають» весь бюджет, а позитивних результатів своєї роботи й досягнень не демонструють взагалі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here