Головна Політакценти Якщо Олексій Кайда піде по мажоритарці то “Свобода” розлетиться?

Якщо Олексій Кайда піде по мажоритарці то “Свобода” розлетиться?

Бажання деяких «свободівців» за будь-яку ціну пройти до Верховної Ради, балотуючись по мажоритарних округах, може розколоти партію «Свобода».

Недавно в Івано-Франківську за ініціативи лідера прикарпатських «свободівців» Олександра Сича відбулась неофіційна зустріч відомих партійців, під час якої обговорювалася стратегія участі лідерів партії у майбутніх виборах. Мова йшла про необхідність озвучення на наступній політраді партії позиції групи впливових у «Свободі» людей щодо необхідності висування кандидатів по мажоритарних округах та відмови від участі у виборах по списку. Причина – низький рейтинг ВО «Свобода» (згідно з інформацією Київського міжнародного інституту соціології та Центру Разумкова, рейтинг ВО «Свобода» складає від 3 до 4%) та негативна динаміка в електоральній підтримці, пов’язана з приналежністю до чинної влади. А відтак – мізерні шанси потрапити до ВР за списком, повідомляє Електорат

Зустріч проходила за відсутності лідера партії Олега Тягнибока. Також відомо, що він категорично проти такої точки зору. На його думку, незважаючи на дані соціологів, «Свобода» повинна висувати на вибори так званий «зірковий список». Лідер партії неодноразово висловлювався про те, що ВО «Свобода» має представляти націоналістичні інтереси, а не амбіції окремих політиків будь-що пройти до парламенту.

З одного боку, позицію Сича і «зірок» Свободи цілком можна зрозуміти. Після тріумфальних для них місцевих виборів 2009-2010-го рр.

В подібній ситуації перебувають і голови інших обласних рад Тернопільської – Кайда, і Львівської – Панькевич, які представляють «Свободу». Саме балотуванню по мажоритарних округах, а не по списку вони надають перевагу. Подейкують, що саме по цій лінії у «Свободі» може спалахнути серйозний конфлікт, бо на даний момент є серйозні протиріччя щодо цього питання.

Чи переможе позиція, яку займає низка впливових «свободівців» на чолі з Олександром Сичем, прогнозувати важко. Проте якщо це відбудеться, то можна буде з впевненістю констатувати, що їх похід по мажоритарних округах Сича, Кайди і Панькевича де факто свідчитиме, як про непрохідність «Свободи» до наступного парламенту, так і про значне послаблення позицій Олега Тягнибока всередині партії. Поряд з цим варіант непроходження лідера партії до наступного парламенту на фоні проходження, наприклад, Олександра Сича, Олексія Кайди, Олега Панькевича свідчитиме про можливість зміни лідера партії та її розколу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here