Головна Політакценти Що робив Барна в Адміністрації Президента

Що робив Барна в Адміністрації Президента

Брифінг Першого заступника Глави Адміністрації Президента України Віталія Ковальчука за результатами засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України відбувся 11 лютого, у прес-центрі АПУ, що на вул.Банковій,11 у Києві.

У вказаному брифінгу взяли участь голови Тернопільської, Львівської та Закарпатської обласних державних адміністрацій. Зокрема, голова ТОДА Степан Барна підняв актуальне питання ефективного функціонування Центрів надання адміністративних послуг.

«Є ціла низка проблемних моментів, які перешкоджають у ефективній роботі ЦНАПів, — переконаний Степан Барна. —  Перед головою Верховної Ради України й народними обранцями ми чітко ініціювали питання якнайшвидшого прийняття закону України про перелік адміністративних послуг щодо плати так званого адміністративного збору за їхнє надання. Йдеться про впорядкування системи надання адміністративних послуг.

Для прикладу, у ЦНАПах Тернопільщини громадяни можуть отримати 122 послуги, вісім з яких — унікальні, тобто їх надають лише у нашій області. Загалом у Тернопільській області сформовано 19 ЦНАПів, вони функціонують у всіх без винятку районних центрах та місті Тернополі. Однак є ще поточні проблеми, які необхідно врегулювати на рівні відомств і структурних підрозділів органів державної влади. Тому прийняття відповідного указу Президента або постанови Кабінету Міністрів чи Закону Верховної Ради України забезпечить їхнє вирішення».

Важливо врегулювати й моменти, які безпосередньо стосуються самого функціонування ЦНАПів, переконаний очільник ТОДА. Актуальним залишається питання хто працюватиме у даних Центрах, а також хто оплачуватиме їхню працю.

«Саме тому ми звернулися до Кабінету Міністрів України з необхідністю внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року №91 стосовно збільшення граничної чисельності працівників районних державних адміністрацій для забезпечення повноцінного виконання переданих повноважень з реєстрації бізнесу та нерухомості, — продовжив Степан Барна. — Слід врахувати й те, що є ціла низка проблем, які стосуються врегулювання взаємовідносин між територіальними органами державної влади та органами державної влади, зокрема у системі роботи Центрів надання адміністративних послуг. Для прикладу, ми отримали протокольне доручення від Президента України щодо негайного вирішення питання передачі Державною міграційною службою обладнання для видачі закордонного паспорта і паспорта громадянина України з електронним носієм для забезпечення надання даної послуги через ЦНАП. Сьогодні Державна міграційна служба пропонує органам державної влади, районним державним адміністраціям вирішити це питання шляхом купівлі цього ж самого обладнання, що було придбане за державний кошт. Це проблема, однак я переконаний, вона буде вирішена».

З огляду на те, що Тернопільська область є лідером у питанні децентралізації, Степан Барна відстоює власну позицію щодо формування територіальних громад. На даний час постає необхідність функціонування у територіальних громадах Центрів надання адміністративних послуг.

«У державному бюджеті, у фонді регіонального розвитку передбачено майже 1 мільярд 170 мільйонів гривень так званих «підйомних» коштів для громад, — зазначив очільник Тернопільської ОДА. — Ми повинні працювати для того, аби частина цих коштів була спрямована на формування ЦНАПів саме у територіальних громадах України».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here