Головна Політакценти Що буде з районами на Тернопільщині?

Що буде з районами на Тернопільщині?

Про те, за яким пинципом будуть створюватися нові райони зокрема і на Тернопільщині розповів неурядовий експерт Юрій Ганущак.

“Основою для майбутнього району має стати госпітальний округ, межі якого визначить госпітальна рада об’єднаних громад. Зараз робота над цим триває. Принцип наступний: до лікарні першого рівня від будь-якої точки госпітального округу має бути не більше 60 км, до лікарні другого рівня – 120 км. Такими є вимоги Всесвітньої організації охорони здоров’я. З часом, звичайно, межі госпітальних округів змінюватимуться, але ці зміни не будуть значними. Інших критеріїв формування районів просто немає”.

Нагадаємо, що на Тернопільщині утворять три госпітальні округи – Кременецький, Чортківський і Тернопільський відовідно до яких і будуть доволитися територіальні структури іних органів.

“Це поліція, соціальний захист, ДСНС, податкова тощо. Я думаю, ні для кого не секрет, що у районі найбільшим авторитетом користуються три особи: начальник поліції, прокурор та начальник податкової. Для того, щоб «стриножити» їх, і потрібен голова райдержадміністрації, який контролюватиме і координуватиме усіх трьох  відповідно до законодавства, яке ще необхідно створити. Робота над відповідними законопроектами ведеться”, каже Ганущак.