Головна Політакценти Чому тернопільські нардепи проігнорували надважливе засідання Тернопільської обласної ради?

Чому тернопільські нардепи проігнорували надважливе засідання Тернопільської обласної ради?

Пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Тернопільської області обговорили на третьому пленарному засіданні дванадцятої сесії Тернопільської обласної ради. Питання формування територіальних громад залишається проблемним не тільки в нашій області, а й всій Україні. У зв’язку із внесеними у першому читанні змінами до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” воно ще більше загострилося. Створені громади виступають проти примусового об’єднання їх з населеними пунктами, які ще не увійшли до жодної громади. А депутати наполягають на тому, щоб обласна рада і надалі брала участь у формуванні перспективного плану формування громад області. Передбачаючи, що обговорення пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою буде гострим, на пленарне засідання запросили народних депутатів, щоб вони почули, як думку громад, так і позицію обласної ради. На жаль, на засіданні сесії не було жодного народного депутата від Тернопільщини. Думки з цього приводу серед депутатів були різні. Пропонуємо ознайомитися з ними і читачам сайту.

Василь Чашка, депутат: «Хотів би запитати Вікторе Вікторовичу, яким чином прореагували на ваше запрошення на пленарне засідання представники від Тернопільщини, а саме народні депутати. Адже ми зараз будемо розглядати дійсно важливе питання, оскільки ми бачимо, що процес добровільності формування громад у нас забирають. Хотів би щоб присутні, які прийшли у цю залу відстояти свої громади подивилися своїм слугам народу в очі, і сказали свою позицію.

Віктор Овчарук, голова облради: «Хотів би запитати чи є шановні народні депутати в залі, яким ми відправляли запрошення на сьогоднішнє пленарне засідання.».

Голос із залу: «Помічники є, народних депутатів немає».

Ігор Сопель, голова ТОДА: «На рахунок народних депутатів. Зараз вони працюють у Верховній Раді у комітетах. Просили подякувати за запрошення, але не мають змоги приїхати. Цю інформацію можна перевірити.».

Василь Деревляний, перший заступник голови облради: «За нашою інформацією 28 листопада не відбувається жодного засідання комітету ВРУ, де мають бути наші представники. Через те я би попросив теж перевірити всім, особливо представникам ЗМІ, чи вони там працюють чи вони забоялися прийти, стати на трибуну і сказати жителям області свою позицію.».

Василь Чашка, депутат: «Апелюю до Ігоря Михайловича. На першій робочій нараді з приводу адмінреформи Ви казали, що ми займаємось політикою, то я би попросив, щоб Ви передали політикам-народним депутатам, щоб вони не ігнорували людей, і приступили до робочих питань, які дійсно хвилюють область. Бо саме область наша, як нас, так і їх разом обрала.».

Володимир Болєщук, депутат: «Не знаю як інші, але є народні депутати, які сьогодні, 28 листопада, працюють у Верховній Раді. До мене телефонував народний депутат Іван Чайківський, який фізично не може бути тому, що о 12.30 засідання комітету з питань аграрної та земельної політики, він там працює в комітеті. Прошу взяти це до уваги, і всіх не ставити під одну лінію.».

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here