Головна Політакценти Чому «Кінодністру» щороку виділяють сотні тисяч гривень

Чому «Кінодністру» щороку виділяють сотні тисяч гривень

Щороку з обласного бюджету депутати виділяють кошти на діяльність Тернопільського обласного комунального підприємства «Фірма «Кінодністер». Роблять це відповідно до затвердженої обласної «Програми поліпшення кінообслуговування населення області на 2012-2016 роки». Минулого року підприємство профінансували на 668 тисяч 200 гривень. 545 тисяч гривень пішло на оплату праці 12-ти працівників фірми. Ще 123 тисячі 200 гривень витратили на організацію кінопоказів в райцентрах та селах області, транспортні витрати, оплату комунальних послуг. Такі дані прозвучали під час засідання постійної комісії обласної ради з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства.

Про доцільність фінансування цього підприємства вже не раз говорилося у сесійному залі обласної ради, писали про це і місцеві ЗМІ. В обласному центрі того, що робить «Кінодністер» ніде не видно, бо практично ця фірма фільмів у кінотеатрах міста не демонструє. Минулого року у Тернополі вони у Кінопалаці з нагоди 50-річчя прем’єри показали тільки фільм «Тіні забутих предків». Ця фірма також забезпечувала відеосупровід під час презентації роману Сергія Лойка «Аеропорт» в обласній філармонії. І був далеко від ідеального. Презентація мала розпочатися із пісні «Ой, чий то кінь стоїть», спеціально для цього записаної гуртом «Океан Ельзи» та показу фотографій, відзнятих автором книги в Донецькому аеропорту. Слайд-шоу фотографій присутні на презентації побачили, а от пісні не почули. Вийшовши після цього на сцену Сергій Лойко зауважив, що він розуміє, що у країні війна, і сподівається, що після її закінчення зі звуковим обладнанням ситуація у Тернополі покращиться.

Напевне, в районах та селах більше знайомі з діяльністю «Кінодністра». Наприклад, документальний фільм «Аеропорт», як повідомив директор департаменту культури, релігій та національностей Григорій Шергей, показали у кожному районі більше трьох раз – було організовано близько 60 сеансів. А художнього фільму «Тіні забутих предків» – більше 50 сеансів. Влаштовує покази «Кінодністер» і в районних та сільських школах. Бо,відповідно до завдань «Програми поліпшення…», на підприємстві сформовано фонд кінофільмів для використання їх в навчальному процесі школярів, вивчення творів вітчизняної та світової класики через екранне мистецтво, популяризації здорового способу життя, патріотично-виховної та дитячої тематики. Крім цього, на фірмі переводять у цифровий формат старі фільми. Щоправда, чи потім їх комусь демонструють невідомо.

І керівник департаменту культури ТОДА, і голова постійної комісії з питань культури Михайло Тимошик переконані, що фірма ця має отримувати фінансування. До того ж, як зазначив голова комісії, є відповідне законодавство, яке «охороняє» їхню діяльність. А ще «Кінодністер» робить те, що інші надавачі кінопослуг не хочуть робити.

«За роботу, яку проводить «Кінодністер», практично ніхто не хоче братися, тому що це не приносить прибутків, – зазначив Григорій Шергей. – Велика вона чи мала це питання інше, але за неї братися не хоче ніхто».

У звіті про виконання обласної «Програми поліпшення кінообслуговування населення області на 2012-2016 роки» вказано, що : «… у 2015 році у кінотеатрах і кіноустановках було продемонстровано 1963 кіносеанси, з яких 278 кіносеансів для дітей. Це дало можливість обслужити 29 538 глядачів, втому числі 9 370 дітей. Загальна сума валових надходжень за даний період становила 212 тисяч 300 гривень.».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here