Головна Політакценти Чи стане Тернопільщина жертвою політичних інтриг і міжконфесійного протистояння?

Чи стане Тернопільщина жертвою політичних інтриг і міжконфесійного протистояння?

121323_originalЧергового загострення набула давня проблема в українському православ’ї, окремі гілки якої, насамперед Українська Православна Церква Київського та Московського патріархатів, тривалий час ведуть між собою боротьбу за приходи та вірян.

Ідея «руського мира», яку активно просував Патріарх РПЦ Кирил про духовну, культурну єдність слов’янських народів України, Росії та Білорусії, дискредитувала себе, після того, як РФ брутально анексувала АР Крим та спровокувала громадянський конфлікт на Сході України. Про яку, в такому випадку, можна говорити «дружбу» між Україною та Росією?  Духовенство ж Московського патріархату забуло, що вони лише служать простим людям, є їх «духовними пасторами», а не диктаторами душ. Ігноруючи вимоги своїх прихожан щодо відмови від восхваляння Патріарха Кирила та політики В.Путіна, вони змусили людей задуматися, чи варто дальше відвідувати храми УПЦ та слухатися батюшок.

Так, на даний час на території Тернопільської області існують одинадцять населених пунктів (с. Новостав, Вовківці, Кордишів, Онишківці, Сураж, Цеценівка Шумського району, с. Лішня, Старий Олексинець Кременецького району, с. Бутин, Залізці Збаразького району, с.Трибухівці Бучацького району), у яких віруючі місцевих релігійних громад Тернопільської єпархії УПЦ прийняли рішення змінити свою конфесійну приналежність на користь УПЦ-КП. Для цього активісти переходу здійснюють збір підписів віруючих, які виявили бажання змінити свою конфесійну приналежність, і після цього подають установлені законодавством статутні документи в Тернопільську обласну адміністрацію для офіційної юридичної реєстрації. У випадку виникнення суперечностей на міжконфесійній основі між громадами УПЦ та УПЦ-КП,  питання юридичного закріплення зміни конфесійної приналежності релігійних громад вирішується у судовому порядку. В будь-якому випадку, ніяких спроб прямого силового захоплення прихильниками УПЦ-КП храмів УПЦ та вчинення розправ над священиками та вірними Української Православної Церкви, не було.

Однак, протягом останнього часу в мережі Інтернет та шляхом розповсюдження друкованих листівок поширюється інформація про вигадані заклики до захоплення церков Української Православної Церкви та силової розправи над духовенством. Відповідь на таку нісенітницю чітко дала прес-служба УПЦ-КП.  Зокрема, у заяві зазначено: «з достовірних джерел Київська Патріархія отримала інформацію про те, що російськими спецслужбами на свято Покрова Пресвятої Богородиці, 14 жовтня ц.р., готуються численні провокації у Києві та в областях України, з метою розпалення релігійної та суспільної ворожнечі. Під виглядом українських націоналістів та прихильників Київського Патріархату провокаторами готуються напади на Києво-Печерську Лавру та храми Московського Патріархату. Вже зараз з різних областей України надходить інформація про розповсюдження листівок нібито від імені українських патріотів та прихильників Київського Патріархату, в яких містяться заклики на Покрову, 14 жовтня, вчинити фізичну розправу з духовенством Московського Патріархату та захоплювати храми УПЦ МП. Обрання свята Покрова Пресвятої Богородиці – дня, коли вшановуються українські козаки та повстанці УПА, – в якості дати провокацій, виявлення однакових за замістом листівок у різних областях України (зокрема, у Рівненській та Херсонській областях), свідчить про скоординовану і масштабну підготовку провокації. Її очевидною метою є створення приводу для розгортання в російських ЗМІ та на міжнародній арені чергової хвилі наклепів на Україну і Київський Патріархат, розпалення в українському суспільстві ворожнечі, особливо напередодні парламентських виборів.

У зв’язку з цим, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Прес-центр Київської Патріархії офіційно заявляє, що Київський Патріархат не причетний до підготовки та можливого вчинення силових дій щодо Києво-Печерської Лаври, храмів та духовенства Московського Патріархату в Україні, не має жодного відношення до виготовлення і розповсюдження листівок із закликами до насильства проти священиків та храмів Московського Патріархату», – йдеться у документі.

Як бачимо, спроби спинити пробудження вірян від ідей «руського мира» та зупинити їх прагнення об’єднатися у лоні єдиної Помісної Української Православної Церкви брехнею та підступністю  зазнають краху. Саме тому православним ієрархам України варто розуміти, що їм потрібно більш активно вести екуменічний діалог, беручи за основу ідеї – створення нової юридичної релігійної конфесії, у складі якої будуть громади сучасних УПЦ (МП), УПЦ-КП, УАПЦ та УГКЦ.  Потрібно виключити міжконфесійні конфлікти й ворожнечу, адже коли всі церковні деномінації в Україні об’єднаються в одну релігійну структуру, це буде наймогутніша та найчисельніша у світі Православна Церква, з якою будуть рахуватись усі інші помісні Церкви, а на Україні запанує мир та спокій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here