Головна Політакценти Чим запам’ятався мешканцям Тернопільщини слуга Януковича – «бригадир колхоза» з Чимировець? (досьє)

Чим запам’ятався мешканцям Тернопільщини слуга Януковича – «бригадир колхоза» з Чимировець? (досьє)

ga15В своєму прощальному зверненні екс-намісник кривавого Януковича Валентин Хоптян не забув пригадати всім хто жив і працював під його покровом свій рекордний термін на посаді – три роки і два місяці і звичайно «високі показники економіки» яких зуміла добитися область за його правління. Однак наш сайт, вирішив систематизувати його неофіційну ділову біографію за останні три роки.
Отже, чим запамятався Хоптян?
Справа «Номер один» – 15 січня 2011 року за три тижні після призначення на посаду як подейкують за «сприяння» Хоптяна було взято на хабарі 276 тисяч гривень голову Борщівської РДА – Івана Чепесюка. Валентин Хоптян і Іван Чепесюк працювали в сусідніх районах і часто конфліктували.
Чиновник брав пачки грошей від депутата обласної ради 43 – річного Віталія Лисака та депутата райради 36 -річного Миколи Мікітейчука . Обидва з Партії регіонів. Принесли у чорній шкіряній сумці 276 тис. грн. Гроші дав житель сусідньої області за виділення 1 гектара землі під теплиці. Спочатку депутати взяли у чоловіка $ 500 завдатку, кажуть в обласній міліції. Потім переговорили з Чепесюком – той погодився виділити землю. 13 січня дав доручення підлеглим готувати документи. Через два дні йому мали принести решту грошей.
Тоді цю справу називали особистою помстою Хоптяна Чепесюку.
Наступний «гучний випадок» з корупційним забарвленням стався в січні 2012 року із першого заступника Голови Підволочиської РДА (а на момент затримання в.о. Голови РДА), якого повязують із родиною Цимбалюків, і ще одним «особисти мотивом» Валентина Антоновича, який хотів всіх провчити.
Наступною жертвою «боротьби із корупцією» став похресник тоді народного депутата Ореста Муца – після гучної сварки Ігора Михальчука з Валентином Хоптяном голову Кременецької РДА раптом затримали «на гарячому» з хабарем 40 тисяч доларів США. Випадково….?
Не кажучи про останні випадки – сварка з Хоптяном – відставка, хабар, проблеми в бізнесі, як було і в Івана Гути. Сварка на колегії з Хоптяном і тут же «наїзд» податківців, виключення зі складу колегії при ОДА, і забуття в області.
Його вважають «кривавим губернатором» який 31 січня 2011 року зробив смертельне в «пяном угарє» ДТП в Гусятинському районі і залишився на посаді – «Батя» захистив, відмазав і навіть дав за це генеральську «звйоздочку» керівнику міліції В. Саку, який приїхав відмазувати Хоптяна (читай: провести об’єктивне слідство у справі). За це відповів начальник УДАЇ Віктор Пак, і начальник УМВС – Федір Бортняк, але аж ніяк не намісник Януковича.
Однак не лише «зачистками в області» смертельною ДТП запам’ятався мешканцям області Хоптян – були і «позитивні» моменти. Зокрема, гучне святкування Дня жінки в «пітєйному» закладі на Гусятинщині «Орися», яку показали в ефірі ТТБ (Хоптян ТВ) з гордістю за керівника області.
На з’їзді Партії регіонів у Києві Наталя Соколенко запитала делегата з Тернопілля пана Хоптяна, що він думає про цей репортаж. Очільник Облдержадміністрації сказав, що вважає сюжет цілком раціональним. Пояснює: “Це було не святкування, а робочий візит”.

Чи не вперше на  “центральних телеканалах” Хоптян появився в сюжеті про “фарбованого губернатора”.  “Зміна іміджу”активно обговорювалася не лише у кулуарах «білого дому», а й серед пересічних тернополян. Залишається лише здогадуватися про причини такого перевтілення.

Також, губернатор, на нечастих зустрічах зі ЗМІ любив розвеселити народ. Найбільш веселою була картина технології будівництва доріг, яких набудували на 172 мільйони гривень.
«Якщо тими роками ми чуть-лі асфальт носили відром і основний каток це був чобіт, то цього року ми використовуємо сучасну техніку і імпортну і вітчизняну, яка у нас лишилася. Нещодавно мав за честь перерізати стрічку дороги, яка коштує 37 мільйонів», і це лише один «перл» з однієї колегії ОДА, яких провід Валентин Антонович більше 30-ти.

Він перший з намісників Януковича, який так зганьбився в святому місці. Більше 120 тисяч прочан, які приїхали на «відпуст» до Зарваниці враз під час промови Хоптяна закричали «Ганьба!», потім ще повторили в кількох районах області.

Його також любили корстувачі Вікіпедії, які періодично змінювали прізвище Хоптян на «Хопт» або ХОББІТ, та добавляли цікаві факти з біографії. Він був великим «мєчтатєлєм»: «освічені» села, «плазменні телевізори» в школах, «льодовий палац» який мав будуватися в межах Тернополя, «бассєйн» в кожному районі та п’ять вертольтних площадок… стільки всього залишилося нереалізовано….

Але настільки відданий Януковичу, що готовий навіть повіситись, але після краху диктатора і самого Валєнтіна (так його називають сусіди на Хмельниччині) ніхто не бачив.
Три роки і два місяці: «А я считаю іначе»…..

Про партійну кар’єру читайте згодом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here