Головна Політакценти Хто є хто, або denem der Geburt ВО Свобода!

Хто є хто, або denem der Geburt ВО Свобода!

Напердодні 20-ї річниці ВО Свобода варто було би згадати початки.

Отже, партія заснована 13 жовтня 1991 року у Львові під назвою «Соціал-національна партія України» (СНПУ) представниками громадської організації ветеранів Афганістану, молодіжної організації «Спадщина» (під головуванням Андрія Парубія), студентського братства Львова (на чолі з Олегом Тягнибоком) та Варти Руху (під керівництвом Ярослава Андрушківа та Юрія Криворучко). Офіційна реєстрація Міністерством юстиції відбулася лише 16 жовтня 1995 р. Лідером партії став лікар-психіатр Ярослав Андрушків.

Ідейна основа діяльності СНПУ — Соціал-націоналізм. У статуті СНПУ метою діяльності партії зазначалося «Сприяння розбудові незалежної Української Соборної Держави на засадах соціальної та національної справедливості, гармонійного поєднання інтересів суспільства й держави». Приорітетним відповідно є побудова національної держави, де суб’єктом державності виступає автохтонна нація. Ідеологи СНПУ спиралися на праці ідеолога Організації Українських Націоналістів (ОУН) 1930-их рр. Миколи Сціборського, який розробив альтернативний демократії політичний режим націократії. У зовнішній політиці СНПУ орієнтувалася на створення «Великої України». З самого початку своєї діяльності партія намагалася позиціонувати себе як мессіанський загальноєвропейський рух. Так, 19 листопада 1995 року під час своєї презентації у львівському театрі ім. Марії Заньковецької представники СНПУ заявили: «У зв’язку з перспективою масової деградації людей і цілих народів, ми є останньою надією білої раси і людства взагалі…»  Тепер стають зрозумілими, вислови її лідерів на кшталт: “Якщо будеш Альоною то пакуй валізи і поїдеш в Московію “(І. Фріон)

14 лютого 2004 року на ІХ-у з’їзді СНПУ Головою партії був обраний Олег Тягнибок. Партія змінює назву, відтепер вона носить назву Всеукраїнське об’єднання «Свобода»,  символіку («Ідею Нації» замінює спрощене зображення жесту «Тризуб-Воля» у формі кисті з трьома випростаними догори пальцями.

Згідно з думкою Українського Єврейського комітету, партія є фашистською, а назву Соціал-національна партія України було обрано за асоціацією з Націонал-соціалістичною партією Німеччини (НСДАП).

Широкого резонансу набули події у Львові під час святкування Дня Перемоги 9 травня 2011 року. Представники ВО «Свобода» були учасниками численних сутичок. У результаті постраждало щонайменше 14 осіб, серед яких голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Нагадаємо, що на завтра 14 жовтня, лідер ВО Свобода анонсує Марш УПА в Києві, на який за його очікуванням має негативно відреагувати влада! Отже,  поживемо побачимо….

 

 

1 коментар

  1. Партія СВОБОДА – це справжня проукаїнська партія! Тягнибока у президенти! Бандитам – тюрми! Українофобам – квиток в одну сторону, в Магадан!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here