Головна Політакценти Хто з Тернопільських кандидатів-списочників пролітає повз парламент ( аналіз списків і соціологій...

Хто з Тернопільських кандидатів-списочників пролітає повз парламент ( аналіз списків і соціологій )

vybory peregonyЗгідно із останніми соціологічними дослідженнями 7-8  політичних партій проходять до парламенту 2014,  а  в їхніх списках потрапляє всього чотири тернополянина – Степан Барна, Ігор Побер, Юрій Стець – за списком Блоку Петра Порошенка та екс-губернатор Тернопільщини Юрій Чижмарь – в списку Радикальної партії Ляшка. Василь Деревляний    натомість має значну загрозу втратити мандат. До парламенту також не проходить партія ВО Свобода, де найбільше тернополян балотується за списком.

Поки, що серед тих, хто має намір іти на вибори, виборчий бар’єр перетинають: Політична партія «Блок Петра Порошенка» – 20,5%, Радикальна партія Олега Ляшка – 8,6%, Політична партія «Народний фронт» – 6,8%, Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» – 5,8% і, майже впритул до бар’єру – 4,7% – Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

За даними Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, якби проголосували лише ті, хто вже зараз визначився з вибором,  до Верховної Ради потрапило б 7–8 політичних сил: Блок Петра Порошенка (30,4%), Радикальна партія Олега Ляшка (12,9%), партія «Народний фронт» (10,8%), Об’єднання «Самопоміч» (8,5%),  партія «Батьківщина» (7,5%), Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» (5,6%), партія «Опозиційний блок» (5,9%) та, можливо, партія «Громадянська позиція» (4.8%). Водночас  голоси тих 32%, хто не визначився, можуть розподілитися й в інший спосіб. –

Отже, до парламенту гарантовано проходять: Політична партія «Блок Петра Порошенка» –68 «штиків», Радикальна партія Олега Ляшка  – 29, Політична партія «Народний фронт» – 24,  Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» – 19, Політична партія Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 17, «Опозиційний блок» – 13, «Громадянська позиція» – 11.

За списком партії Порошенка проходить не лише чортківець з київською пропискою Юрій Стець (№13), але і Степан Барна (№65) та Ігор Побер (№67).

Екс-голова Тернопільської обласної адміністрації Юрій Чижмарь йде в парламент під 25-м номером у партсписку Радикалів Ляшка та потрапляє в Парламент, натомість головний «ляшківець» області йде лише 49 і пролітає повз…

Тернопільську команду «Нароного фронту» очолив екс-бурмистер Тернополя Роман Заставний. Він іде в парламент під 31-м номером, що дає йому незанчний шанс порапити в крісло парлламенту.

В «Самопомочі» Садового тернополяни відсутні.

Перший тернопільський «тимошенківець» в списку— незмінний голова обласного партосередку і народний депутат Василь Деревляний під номером 29, що не забезпечує йому ще раз отримати депутатський мандат.

 Екс-заступник голови ОДА Юрій Желіховський отримав 51 місце в «Сильній Україні» яке не дає йому жодного шансу на мандат.

Беручи до уваги результати соціологічних опитувань, шанси партії провести в парламент тернополян мізерні. «Свобода» у партсписок занесла найбільше тернополян, але хіба що «для галочки». Лише на 26-й позиції розмістився Володимир Стаюра.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here