Головна Політакценти У Тернополі на наступних виборах буде 4 округи і короткий бюлетень

У Тернополі на наступних виборах буде 4 округи і короткий бюлетень

Сьогодні Верховна рада України прийняла зміни до виборчого законодавства, які радикально змінять концепцію наступних місцевих виборів у Тернополі та області.
Одразу, помічник народного депутата України Тараса Пастуха, депутат ТМР Назар Зелінка прокоментував ці нововведення.
“З того, що я проаналізував, що зміниться в Тернополі після вступу в дію цього кодексу в такому вигляді на наступних місцевих виборах.
В Тернопільській міській раді буде від 30 до 40 депутатів, думаю буде 40 депутатів.
Висувати можуть міські організації партій та можливе самовисування. Будуть списки партій та списки незалежних кандидатів.
В Тернополі буде 4 округи, на яких кожна партія буде висувати регіональний список з кількістю від 5 до 20 депутатів. Тобто загальноміський список партії буде від 20 до 80 кандидатів. Список незалежних кандидатів буде від 5 до 20 в кожному окрузі.
Бюлетені будуть малі і короткі, там буде лише 2 речення: “Підтримую виборчий список за порядковим N”; “Підтримую кандидата у депутати від цього виборчого списку за порядковим N”.
Нічого не знайшов про прохідний бар’єр для місцевих виборів, якщо його немає, то це погано.
Не буде лідера списку, який гарантовано заходить в раду.
Депутатами стануть ті, хто набере найбільший відсоток голосів у регіональному списку партії чи списку незалежних кандидатів. Відповідно кожен округ буде мати приблизно однакову кількість депутатів, залежно від явки на окрузі. Але в середньому це буде 10 депутатів з округу з різних партій. Деякі партії будуть мати по 2 депутати на окрузі, деякі жодного. Виборча квота буде приблизно 2000 голосів.
В обласну раду можливість висувати матимуть партії, які мають мінімум 100 членів партії, які будуть присутні на конференції по висуненню кандидатів.
У Верховну раду така ж система. В Тернопільській області буде один виборчий округ №22, кожна партія буде висувати в регіональний виборчий список мінімум 5 кандидатів. З того списку нардепами стануть ті хто найбільше відсотків набрав. З округу можуть обратися від партії і два кандидати. Прохідний бар’єр — 4%” – повідомив Назар Зелінка.
Щоправда, не всі тернопільські нардепи проголосували позитивно за ці зміни, зокрема Олег Барна – Утримався, Михайло Головко, Роман Заставний, Ігор Побер, Люшняк Микола, Тарас Юрик, Тарас Пастух, Володимир Соляр віддали свій голос За виборчий кодекс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here