Головна Політакценти У Тернополі активно обговорюють законопроєкт, яким можуть знизити ціни на продукти харчування

У Тернополі активно обговорюють законопроєкт, яким можуть знизити ціни на продукти харчування

Законопроєкт 7023 щодо зниження ставки ПДВ на продукти харчування до 0% обговорили на засіданні громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області. 

Один з ініціаторів законопроєкту, народний депутат України Іван Чайківський підкреслив, що подібні обговорення будуть відбуватися і в інших областях України.

«Надзвичайно важливо чути думку фахівців та розуміти як ставляться до нашої ініціативи на місцях» – пояснив Іван Чайківський.

«Ці зміни мають на меті два наслідки: створення умов для здешевлення продуктів харчування в магазинах та підтримку українського товаровиробника» – зазначив Володимир Болєщук, перший заступник голови Тернопільської обласної ради, голова обласного осередку політичної партії “За майбутнє”.

Голова громадської ради ГУ ДПС у Тернопільській області Михайло Лучко підкреслив, що це чи не перший законопроєкт, який обговорюють з громадськістю до прийняття Верховною радою і додав, що таку практику впроваджувати дуже важливо.

«Законопроект цікавий однозначно. На мою думку, необхідно додати економічне обґрунтування до законопроєкту і напрацювати механізм компенсаторів, бо важливо розуміти, як пропонується покривати фінансові втрати до держбюджету» – зазначив Михайло Лучко.

Під час обговорення учасники активно дискутували, обговорювали деталі, наводили аргументи, вказували на важливі нюанси і прогнозували можливі ризики.

Сергій Господарик, заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування ПДВ управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків ГУ ДПС у Тернопільській області каже: «Якщо подивитися на міжнародний досвід, в тому числі досвід Франції, то у них вже давно існують різні ставки на харчові продукти. Тому ми повинні рано чи пізно до цього йти, якщо хочемо здешевити вартість продуктів і підвищити конкурентоспроможність українських товаровиробників».

 Свої напрацювання та рекомендації члени Громадської ради планують узагальнити та надати для ознайомлення авторам законопроєкту 7023.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here