Головна Політакценти У бюджеті Тернопільської області фінансується кожна десята програма – ВО Свобода

У бюджеті Тернопільської області фінансується кожна десята програма – ВО Свобода

Бюджет

Бюджет21 січня 2013 року відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності. Обговорювали проект бюджету на 2013 рік. На засіданні були присутні представники головних управлінь держадміністрації, керівники комунальних установ, представники ЗМІ. Участь у комісії взяли свободівці Володимир Стаюра, Марія Чашка, Олег Федик – повідомили у прес-службі Тернопільської обласної організації ВО “Свобода”

Перед початком засідання комісії депутати від ВО “Свобода” проводили робочу зустріч щодо функціонування Тернопільського аеропорту, на який цьогоріч у бюджеті закладено лише 290 тисяч гривень; цих коштів вистачить тільки на погашення заборгованості із заробітної плати. На розвиток і функціонування аеропорту Тернопільська ОДА не заклала жодної копійки, тому комісія запропонувала спрямувати 700 тисяч гривень на данні потреби. На комісії розглядали питання фінансування програм Тернопільської облради. З-поміж 29 обласних програм розвитку фінансуються частково лише декілька. У зв’язку з цим члени комісії вимагали ґрунтовного пояснення від головних розпорядників бюджетних коштів з приводу фінансування чи недофінансування кожної з обласних програм. Під час обговорення виявилося, що головні розпорядники не були готові надати інформацію, якими принципами керувалися при виборі програм, що будуть профінансовані з бюджету Тернопільської області 2013 року.

“Тернопільська область має свої стратегічні напрямки, на які ми будемо спрямовувати кошти в повному обсязі. Це робиться для того, аби було розуміння в тернопільської громади, що влада повертається до них лицем. Цього року відзначає сторіччя краєзнавчий музей Тернополя, проте коштів на святкування ювілею в проекті не закладено. Ми пропонуємо призначити на ці урочистості 100 тис. грн. Сьогодні ми заклали повне фінансування соціальних програм, фінансування програм збереження культурної спадщини, програм поповнення бібліотечних фондів, підтримки та розвитку сільських клубних закладів. На даному етапі Тернопільська ОДА і Тернопільська обласна рада розробили пропозиції, що передбачають відродження аеропорту міста Тернопіль”, – зазначив голова комісії Володимир Стаюра.

Під час засідання також піднімали питання розвитку туризму, яке для області є стратегічним. Як з’ясувалась, Тернопільська область, знаменита чудовими замками, печерами, церквами тощо, не використовує свій туристичний потенціал у повній мірі. Низка стратегічних об’єктів перебувають у незадовільному стані, а в проекті бюджету на 2013 рік фінансування на дані цілі не передбачено.

Незрозумілою залишилася ситуація з фінансуванням житлово-комунального господарства та програми енергоефективності та енергозбереження. Нез’ясованою залишилася і ситуація з фінансуванням разової грошової допомоги, оскільки закладених коштів вистачить лише на півроку. Байдуже поставилась адміністрація до програми соціальної реабілітації дітей-інвалідів, яка не фінансується взагалі.

Враховуючи незбалансованість розрахунків видатків обласного бюджету на вищезгадані програми, комісія одностайно ухвалила спільне рішення рекомендувати Тернопільській обласній раді розглянути поданий Тернопільською обласною державною адміністрацією від 24 грудня 2013 року №01-5999/05-30 проект обласного бюджету на 2013 рік з урахуванням пропозицій, внесених депутатами постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here