Головна Політакценти Українцям радять оберігатися «абсолютного генія піару»

Українцям радять оберігатися «абсолютного генія піару»

Оберігатися грузинського президента-реформатора Міхеіла Саакашвілі порадили українцям його співвітчизники. Таку пораду грузини із міста Батумі дали під час перебування з офіційним візитом у Тернополі. Делегація із міста-побратима перебувала у нашому місті декілька днів. Ознайомитися із економічним, культурним, освітнім, туристичним потенціалом Тернпооля приїхав заступник міського голови Батумі Іраклій Чавлеішвілі, голова Комісії з питань освіти, науки, культури і спорту Верховної ради Аджарської автономної республіки Георгій Масалкін, представник бізнес-сектору Нурі Дзнегадзе. Під час прес-конференції журналісти серед іншого поцікавилися і тим, що гості думають про те, що колишній їхній президент зараз керує Одеською областю.

«Питання це складне, делікатне, – відповів Георгій Масалкін – голова Комісії з питань освіти, науки, культури і спорту Верховної ради Аджарської автономної республіки. – Після Трояндової революції у 2003 році наша країна почала модернізуватися. На чолі політики модернізації стояв Саакашвілі та його група – політична меншість. Республіканська партії Грузії, до якої ми входимо, і яка зараз являється членом коаліції, на початках підтримувала Саакашвілі, ми разом прийшли до влади. Але як тільки він сфальсифікував перші вибори, зокрема, у нашому регіоні, наші шляхи розійшлись. Все старе як світ: модернізатори гарно починають, а потім стають заручниками своїх неформальних методів керівництва країною. З’явилися неформальні групи, і ми не знали хто це такі, були незрозумілі вбивства. Зник суд: виправдувальних вироків було 1%, менше ніж у 37-38 році, коли було 10%, 200 тисяч грузин, а це 10-та частина населення, була засуджена або умовно, або сиділи у тюрмі, 32 тисячі людей сиділи у тюрмі. Порушився баланс між модернізацією та справедливістю, суду не було, суд вершили прокурори. Було три телебачення, об’єднані назвою «Самая», та насправді це було одне телебачення, яким керував Саакашвілі. Він – абсолютний геній піару, будьте обережні, це постмодерністський президент, Захід до цього часу не розібрався у його феномені. Він міг три рази відкрити неіснуючу фабрику: фабрики нема, а три рази її відкривали. Це все знімали на відео, він міг привести 200 людей на якесь підприємство і сказати керівнику: «Ти візьмеш їх всіх на роботу!». Зрозуміло, що ніхто їх не працевлаштовував. Але ви можете, хоча я і не зовсім впевнений в цьому, на початкових етапах гарно використати його, якщо він не вийде із-під контролю. Якщо вийде з-під контролю, то ви отримаєте те, що ми мали у Грузії: авторитарне управління без суду, вільних ЗМІ і незрозумілі вбивства. Але модернізацію ви отримаєте – корупцію він переможе. Ми думали про це під час виборів, а тепер вам думати приймати його чи ні.».

Зараз Саакашвілі відомий не тільки, як керівник Одеської області, а й як організатор Антикоурпційних форумів. Такі заходи вже відбулися у Києві, Харкові, Івано-Франківську. На початку березня форум мав відбутися і в Тернополі, але його перенесли.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here