Головна Політакценти Тернопільська «Хвиля» закликає міськраду негайно обстежити ліфти на аварійність

Тернопільська «Хвиля» закликає міськраду негайно обстежити ліфти на аварійність

Тернопільська обласна організація політичної партії «Громадянський рух “Хвиля”» просить Тернопільську міську раду та мера Сергія Надала звернути увагу на питання технічного стану та безпечної експлуатації ліфтів житлового фонду міста.
 
Представники «Хвилі» вимагають від міськради не нехтувати здоров’ям та життям громадян міста й забезпечити своєчасне проведення експертного обстеження та позачергового технічного огляду максимальної кількості ліфтів житлового фонду м. Тернополя.
Представник обласного осередку партії «Хвиля» Богдан Сагайдак каже, щодня тернопільськими ліфтами користуються сотні дорослих та дітей, а тому важливо подбати про їхню безпеку.
– Особливу тривогу і занепокоєння викликає те, що ліфтовий парк міста з року в рік старіє, в переважній більшості ліфтів закінчився граничний термін експлуатації (25 років), а окремі ліфти експлуатуються 33-34 роки. Згідно „Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів” такі ліфти підлягають експертному обстеженню та позачерговому повному технічному огляду з видачею регламенту на продовжуваний термін їх подальшої експлуатації. Внаслідок недостатнього фінансування державного підприємства «Тернопільський експертно-технічний центр Держпраці» з року в рік випадає по декілька пасажирських ліфтів, які потребують повного обстеження. І на сьогоднішній день ця кількість становить вже 71 пасажирський ліфт, яким закінчився продовжуваний термін експлуатації. Використання цих ліфтів без перевірки й ремонту може призвести до травмування та загибелі пасажирів,  пояснює  Богдан Сагайдак.
 
Голова обласного осередку «Хвилі» Олексій Станько зазначає, що в деяких будинках ліфти не працюють взагалі, що спричиняє незручності для людей похилого віку та матерів з колясками.
–  В окремих будинках міста літні люди змушені самотужки підніматися на п’ятий чи десятий поверхи через те, що ліфти не працюють роками. Мерія повинна вирішити цю проблему й подбати про комфорт людей. Тернополяни втомилися чекати змін, змінювати все потрібно зараз. Ми закликаємо міську раду знайти можливість дофінансування і терміново провести експертне обстеження та технічний огляд ліфтів,  наголосив  Олексій Станько.