Головна Політакценти Тернопільська преса і громадяни об’єдналася, щоб послухати, як звітують свободівці

Тернопільська преса і громадяни об’єдналася, щоб послухати, як звітують свободівці

Якою би не була влада, журналісти та небайдужі мешканці Тернополя показали, що вони є «четвертою» владою в місті, і не зважаючи на те, якою є редакційна політика видань, чи особисті погляди, подібно до «пресового» руху «Стоп цензурі!», вони зуміли об’єднатися навколо спільної мети, яка для одного видання була непосильною. Адже проконтролювати звіт 30-ти депутатів, який проходить в один час в різних місцях досить проблематично. Отже, результати спільного проекту, який на нашу думку, закладе камінь співпраці і спільного контролю діяльності будь-якої влади.

Магічний день – п’ятницю 11.11.11 – вибрали для свого звітування після річної роботи у міській раді депутати-свободівці. Усі депутати-мажоритарники та ті із партійного списку, хто закріплений за певними округами, де не пройшли до влади свободівці, мали звітувати одночасно, розпочинаючи із 17 години. Про це було повідомлено і через соціальну мережу, і на сайті міської ради, і через оголошення.
Звіти найчисельнішої фракції міської ради вирішили відвідати тернопільські журналісти – із телебачення, газет, радіо, Інтернет-видань. Вони побували на 18 округах Тернополя із 30 існуючих. Повідомляє Погляд

Враження номер один. Тернополянам не потрібні звіти депутатів, їхніх обранців, словом, тих людей, яким вони довірили владу та вирішення своїх проблем. Рівень активності тернополян, які би мали чи не найбільше контролювати діяльність обраної ними влади, дорівнює нулю. На 75% відвіданих журналістами зазначених для звіту місць прийшло по 1-2 людини, серед яких обов’язково був журналіст. Найбільше поталанило Ігорю Липці (округ №17)– прийшла максимальна кількість виборців, що хотіли почути інформацію про те, як працює їхній депутат, – 15 чоловік, друге місце у цій турнірній таблиці посідає Михайло Головко (округ №27) – 6 чоловік на публічному звіті.
Вочевидь, питання номер один – виборці не хочуть або не мають бажання, або їм просто нецікаво, або не мають часу для таких дурниць – слухати звіт депутата. Виявляється, що дотримання норм законодавства про щорічні публічні звіти потрібне лише депутату, журналістам, які моніторять виконання цього пункту  та представникам громадських організацій, які щораз нагадують депутатам про звіти, і також намагаються моніторити ситуацію із дотриманням законодавства. А виборцю, легше б сказати, зовсім байдуже. То чи потрібно це? Точніше – а для кого це?
Враження номер два і найважливіше. Четверо депутатів – Юрій Фартушняк, Михайло Окаринський, Іван Хімейчук, Михайло Гладкий – просто навіть не прийшли на анонсовані публічні звіти. Журналістам вдалося з’ясувати, що частина депутатів мали іншу роботу – були у відрядження за кордоном і, вочевидь, звітували про свою діяльність перед польськими коллегами-депутатами, про що свідчить листування в Інтернет-мережі… Про алібі інших – наразі невідомо.
Більше того, про бажання депутатів звітувати не знали, приміром, у ТНЕУ (вул.Дорошенка), школі №16, №28 та у Березілі…

На жаль журналісти не змогли бути присутніми на усіх дільницях, але на наступний річний звіт обов’язково збільшать присутність.
Наступні хто буде звітувати це депутати від Фронту змін і звітувати вони будуть на Театральному майдані у середу, 16 листопада, о 12.00.

Спільний проект журналістів видань: «20 хвилин», інтернет порталу «Погляд», телекомпанії ІНТБ, проекту «Твій місцевий депутат», громадських організацій  та активних громадян файного міста Тернопіль.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here