Головна Політакценти «Тернополяни мають оцінити вчинки конкретних людей, а не купуватися на відомі бренди»

«Тернополяни мають оцінити вчинки конкретних людей, а не купуватися на відомі бренди»

IMG_4439Приймати рішення виважено та обдумано, просить тернополян кандидат у народні депутати по виборчому округу №163 (м. Тернопіль), генерал-лейтенант міліції у відставці Віталій Максимов. Зараз країні потрібні фахівці, які вміють та хочуть працювати. Саме на таких людей повинен орієнтуватись виборець. Красиві обіцянки та спекуляції на болючих для українців темах треба залишити в минулому, разом з тими людьми, які будували собі на цьому кар’єру. Багато кандидатів намагаються потрапити у парламент під брендом відомої політичної сили, тому українцям слід набратися терпіння й розібратись, хто є хто і чи гідні ці люди представляти нас у Верховній Раді.

– Сьогодні у ЗМІ активно поширюється інформація про узгодженого кандидата від демократичних сил, підтриманого «Блоком Петра Порошенка». То хто ж він?

– В Тернополі склалась дуже цікава ситуація. Про свою узгодженість як кандидата від «Блоку Петра Порошенка» спершу заявив свободівець Олексій Кайда. Цю ж  новину він і  розтиражував у всіх ЗМІ. А нещодавно про підтримку президентським блоком заявив ще один мажоритарник по Тернополю від «Народного фронту» Іван Ковалик.  Втім правда в тому, що на сьогодні узгодженого кандидата від партії «Блок Петра Порошенка» – немає. Підтвердив це керівник виборчого штабу Блоку Степан Барна. «Бачу, що зараз відбувається активна спекуляція іменем Президента. Тому, наголошую знову, що в Тернополі і на Збаражчині наша партія не висунула жодного кандидата», заявив у ЗМІ Степан Барна.

– Віталію Вікторовичу, Ви були активним учасником Майдану та революції Гідності. Розділяли суспільну позицію українців, відстоювали право на життя у вільній демократичній та багатій державі. Як Ви вважаєте, всі вимоги, задекларовані Майданом, виконала нова влада?

– На жаль, сподівання Майдану, висловлені під час революції Гідності, не виконані у повному обсязі. Одна з вимог українців – повне перезавантаження влади. Ми провели президентські вибори, вибрали європейського демократичного Президента, але уся вертикаль залишилась незмінною. Жодної людини не покарано за розстріл Небесної сотні, не притягнено до відповідальності посадовців, які розкрадали бюджетні кошти, правоохоронців, суддів, прокурорів, які порушували кримінальні справи проти активістів. Ще одна з вимог – подолання корупції. Однак і тут немає жодних позитивних результатів, і слід чесно це визнати.

– Як ви вважаєте, призначення кадрів, неспроможних рішуче діяти, є цілеспрямованим кроком, чи Президент та його оточення є заручниками політичної ситуації?

– У такий складний період країна потребує кризових фахівців, які оперативно зможуть працювати. Зараз треба провести вибори. Саме тому влада не вводить воєнного стану, адже на даний момент важливо дійсно провести перезавантаження влади. На жаль, не вдалося Верховній Раді у старому складі прийняти новий виборчий закон, який передбачає голосування за відкритими партійними списками. Я завжди був прихильником цього механізму. Бачимо, хто знову рветься до влади. За даними сайту ЦВК, 127 депутатів, які приймали криваві закони 16 січня, знову балотуються до парламенту. Відтак я припускаю, що 60% облич у новій ВР будуть нам знайомі з попередніх каденцій. Я і вся моя родина голосували за Петра Порошенка. Впевнений, що це дійсно український, європейський демократичний Президент, який зможе витягнути країну з ситуації, яка склалася. Але варто визнати, що у нього немає пропрезидентської коаліції, людей, готових його підтримати. Якщо я стану депутатом, однозначно, підтримуватиму Главу держави, адже вірю, що ця людина за підтримки парламенту здатна вирішити багато питань на законодавчому рівні, підняти економіку, зробити правильні кадрові призначення.

– Але все ж таки Ви балотуєтесь як самовисуванець…

– Справді, я йду на вибори як самовисуванець та безпартійний. Я часто зустрічаюся з трудовими колективами, і люди запитують мене, яку політичну силу я представляю. Коли кажу, що безпартійний, більшість людей підтримує мене. Людям уже набридли політичні бренди. Державі потрібні дієві представники влади, які готові працювати на благо України. Далеко не треба йти. Ось візьмемо депутатів від Тернопільщини. В 2012 році міський голова Тернополя запропонував усім кандидатам в народні депутати, котрі йшли по тернопільському округу, підписати декларацію зобов’язань кандидата в депутати. У цьому документі був перелік необхідних проектів для розвитку Тернополя. Я цю декларацію, звичайно, підписав.  Підписав її і мій опонент Олексій Кайда, якого згодом обрали тернополяни. Втім за час свого депутатства, він не виконав жодного пункту декларації. Прикро, але і в теперішній його програмі жодного рядка, що стосується проблем Тернополя немає… Партія «Свобода» має необмежену владу в усій Тернопільській області, адже міський голова, голова обласної ради та адміністрації  – «свободівці». На столичному рівні «Свобода» -у провладній коаліції. Скажіть, будь ласка, маючи повну владу в місті та області, що ще необхідно«Свободі», для того, аби вона нарешті почала виконувати свої обіцянки?!

– Чи достатньо, на Вашу думку, в країні кадрового ресурсу, щоб провести повне перезавантаження?

– Звичайно. Головне – бажання. Треба залучати тих патріотів, які є. Людей, які проявили себе під час Майдану, які працювали раніше, але звільнилися під час режиму Януковича. Необхідно вчити молодь. Втім у жодному разі не можна робити призначення за квотним принципом. Держава повинна відійти від такого механізму формування виконавчої гілки влади. Навіть коли в середині коаліції є якісь домовленості щодо розподілу певних керівних посад, ключовою вимогою до кандидата має бути професійність, адже в часі економічного занепаду та військових дій, держава потребує не популістів, а тих, хто захистить та відстоїть інтереси людей. Я переконаний, що зумію зберегти та виправдати довіру тернополян!

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here