Головна Політакценти Степан Барна: Відкриття кардіоцентру – буде медичною революцією в системі охорони здоров’я...

Степан Барна: Відкриття кардіоцентру – буде медичною революцією в системі охорони здоров’я області

Завершується ремонт кардіологічного відділення Тернопільської університетської лікарні. Особливістю цього відділення буде те, що вперше за всю історію Тернопільщини там будуть проводити операції на відкритому серці. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час огляду кардіоцентру, який здійснив у п’ятницю, 22 вересня.
За словами очільника області, для успішного функціонування кардіоцентру є кілька складових, серед яких надзвичайно важливе значення має технічне забезпечення.
«У цьому напрямі ми активно співпрацюємо з державою. Безпосередньо, на умовах співфінансування по програмі, яка спрямована на придбання сучасного обладнання і створення кардіоцентрів в Україні, ми вже придбали ангіограф. Зокрема, на його придбання з державного бюджету виділили 6 мільйонів гривень. Стільки ж коштів виділили з обласного бюджету. Ще одне важливе питання – це питання кадрів. Адже для того, щоб лікар міг проводити операції на відкритому серці, йому потрібне спеціальне навчання. Сьогодні ми цю проблему частково вирішили й запросили професора, нашого земляка, дитячого кардіохірурга Романа Лелика, який зараз працює в Одесі, керувати цим кардіоцентром і забезпечувати надання якісних медичних послуг», – повідомив Степан Барна.
Водночас, він наголосив, що проводити операції у Тернополі буде значно дешевше, ніж це, наприклад, роблять у Києві.
«Ми здешевимо послугу завдяки тому, що стенти будуть придбані за рахунок держави. На сьогоднішній момент стенти закупляє держава і розподіляє їх між областями. У нашій ж області хвора людина бере стент і їде на операцію в іншу область, а це відповідно додаткові кошти й витрати. Я сподіваюся, що вже у жовтні ми запустимо ангіограф державно-приватного партнерства, а в січні – державний ангіограф, який ми придбали на умовах співфінансування. Але між цим періодом вже буде проведена перша операція на відкритому серці. Тому відкриття кардіоцентру в Тернополі – це буде медичною революцією в системі охорони здоров’я області», – акцентував очільник Тернопільщини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here