Головна Політакценти Скільки ВО Свобода зекономила на виборах?

Скільки ВО Свобода зекономила на виборах?

Партія “Свобода” витратила на виборчу кампанію 23,2 мільйона гривень.

Такі цифри вказані в звіті про використання виборчих фондів партіями-учасницями виборів, переданому в ЦВК, пише Комерсант.

Нагадаємо, що напередодні виборів очільник Тернопільської Свободи Олексій Кайда розповідав на чому його політична сила та він собисто буде економити під час виборів.

Чинний закон про вибори депутатів зобов’язує партії-учасниці після завершення виборчої кампанії подати до ЦВК інформацію про витрати з виборчого фонду.

У розпорядженні видання опинилися консолідовані звіти дев’яти партій.

Свобода” залучила у свій виборчий фонд рівно 23 млн 200 тис. грн і витратила все до копійки.

“Гроші до фонду надходили з двох джерел – їх склали пожертви громадян і цільові перерахування з партійної каси”, – розповів член політради “Свободи” Юрій Сиротюк, який підписав подану в ЦВК відомість.

“Тому коли побачили, що зібраних коштів не вистачає, перерахували відсутню суму з рахунку партії”, – пояснив він.

На “використання ЗМІ” – саму витратну статтю – партія витратити 17 млн 390 тис. 446 грн 64 копійки.

Враховуючи, що за підсумками підрахунку голосів партія “Свобода” отримала підтримку 2 129 933 виборців, вартість одного голосу склала лише 10 грн 89 копійок.

З таким показником “Свобода” за підсумками парламентських виборів 2012 року може стати найекономнішою серед усіх політичних сил, які подолали 5% бар’єр.

У Парії регіонів обіцяли назвати цифру за два тижні після виборів. Однак поки ніяких цифр ніхто не називав.

Партія “Собор” витратила на рекламу в ЗМІ 34 тис. 805 грн 56 копійок.

Досить недорогу кампанію задекларувала Радикальна партія Олега Ляшка, яка отримала восьме місце і результат в 1,08%. Його партія витратила трохи менше 6 млн грн, що становить майже 27 грн за голос.

Останнє, 21-е місце на минулих виборах зайняла Ліберальна партія,що набрала 0,07% голосів. Тим часом партійці запевнили ЦВК, що вели агітацію і витратили на неї всі 232 тис. 392 грн, зібрані у виборчий фонд.

Найбільш економною виявилася партія “Україна майбутнього”. Ця політична сила не витратила на агітацію ні копійки і навіть не починала наповнювати свій передвиборчий фонд, проте зуміла зайняти 15-е місце з 21, набравши 0,18%, або 37 909 голосів виборці

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here