Головна Новини «Самопоміч» не може зробити Садового президентом

«Самопоміч» не може зробити Садового президентом

Тернопільщина може втратити політичну партію, яка має фракцію в обласній та міській раді, а більшість членів партії та місцевих депутатів вже у найближчі місяці можуть відправитися на політичну «біржу праці».

Недовго музика грала і партія «Самопоміч» «бавилася в опозицію». У Садового заговорили про ситуативний союз із Саакашвілі та його новим «антикорупційним» політичним проектом. Не виключений варіант, що «Самопоміч» може повторити долю партії УДАР Віталія Кличка – розпуск та часткове входження у новий «блок Саакашвілі».

«Самопоміч» не може зробити Садового президентом

Голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді та головний психотерапевт мера Львова Андрія Садового Олег Березюк заявив, що у його партії допускають співпрацю з “партією” голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі. Фактично Березюк озвучив майбутній сценарій, за яким вище керівництво «Самопомочі» увійде до складу нового проекту Саакашвілі (умовна назва «Блок Саакашвілі»), а решта зелено-білих партійців підуть на вільні «політичні хліба», тобто у пошуки нової партії. Два роки назад на схожий крок наважився Віталій Кличко, який розпустив партію «УДАР». Відомо, що у боксера була ідея «фікс» – стати мером Києва і заради цього він був готовий піти на все, навіть на знищення власного політичного проекту. У мера Львова Андрія Садового теж є своя ідея «фікс» – він спить і бачить себе новим президентом України. І він теж готовий піти на все. І у цьому партія «Самопоміч» йому не може допомогти. Як показують електоральні дослідження, особистий рейтинг Садового як реального лідера «Самопомочі» вже не перевищить 15 %, що занадто мало. Тому Садовому як ніколи треба підтримка більш потужної політичної особи, яка б дала йому «електоральний поштовх». Як варіант, якраз розглядається варіант з «антикорупційною» партією Саакашвілі. Садовий вже запропонував екс-президенту Грузії структуру «Самопомочі» в областях і гарантії, що він не буде претендувати на офіційні лідерські посади в новій партії чи в новому уряді (Садовий і в «Самопомочі» офіційно є лише рядовим членом партії, – Ред.). Але Садовому й не треба лідерські посади, він після 2014 року вже відмовився від посади віце-прем’єра з регіонального розвитку. Його мета – найвища посада в Україні, заради реалізації якої він готовий «йти по головам. Тепер «задзвонив дзвоник» і для «Самопомочі». Принісши таку «політичну жертву», він сподівається у майбутньому висуватися на посаду президента України від «антикорупційної» партії Саакашвілі.

«Президентство – найбільша мрія Андрія Садового, заради реалізації якої він готовий на все –  навіть принести в «жертву» свою партію.

Хто кого переграє: Садовий проти Саакашвілі

Інтерес Андрія Садового у співпраці з Саакашвілі цілком очевидний: використати для власної вигоди високий рейтинг теперішнього губернатора Одещини. Однак, свій інтерес має й Саакашвілі. У його політичному проекті дійсно дуже мало перевірених і досвідчених людей. Він сподівається, що може забрати з «Самопомочі» найбільш ефективних політиків і відсіяти решту. Вже ходять чутки, що Саакашвілі буде приймати у свою партію лише після проходження кандидатом тесту на поліграфі (детектор брехні) щодо причетності до корупційних діянь. Очевидно, виняток він зробить лише для Андрія Садового та його найближчих соратників. Для прикладу, у Тернополі увійти у «партію Саакашвілі» спочатку на ура погодилися майже всі лідери місцевої «Самопомочі», однак після появи інформації про детектор брехні, кількість бажаючих зменшилася у рази. Таким чином, Саакашвілі хоче використати «роман» з Садовим для зміцнення своєї партії кадрами у регіонах після відповідної перевірки. Заради цього він навіть готовий терпіти присутність у своїх партії Андрія Садового. За рік роботи Саакашвілі в Україні він зрозумів найголовніше: без власної потужної партії, він не зможе стати повноцінним прем’єр-міністром. І таку партію йому треба сформувати дуже швидко. Більше того, у разі поглинання «Самопомочі» партією Саакашвілі остання отримає статус парламентської навіть без виборів. А це, наприклад, дасть змогу новій політичній силі брати активну участь у створенні територіальних виборчих комісій, що для успіху будь-якої партії в Україні має дуже важливе значення.

Після розпуску «Самопомочі», членів цієї партії можна буде порівняти з колишніми міліціонерами, які не пройшли відбір у нову поліцію»

Члени партії «Самопоміч»: старі міліціонери, яких не взяли у нову поліцію

Вже зараз стає зрозумілим, що «антикорупційна» партія Саакашвілі прийме лише невелику частину партійного активу «Самопомочі» – найбільш розкручених і тих, які зможуть довести свою потрібність новому проекту. Тобто, абсолютна більшість членів «Самопомочі», в тому числі й депутатів місцевих рад, опиняться біля «розбитого корита». Їх не лише позбавлять своєї партії, а й знищать їх політичний авторитет. Адже для всієї України вони будуть вже не членами «Самопомочі», а горе-політиками, яких не взяли в нову партію «Саакашвілі», політиками, які не пройшли антикорупційний тест Саакашвілі. Їх можна порівняти хіба що з колишніми міліціонерами, які не пройшли відбір у нову поліцію і тепер перебиваються заробітками в приватних охоронних фірмах.

Отже, продовжуємо з цікавістю чекати на продовження «політичного роману» між Садовим і Саакашвілі. Чи виллється цей «роман» у нове «антикорупційне дитя» і чи здасть Садовий свого первістка під назвою «Самопоміч» у політичний «дитячий будинок» покажуть вже найближчі тижні.

Політичний експерт

Микола Савченко

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here