Головна Політакценти Розділяй і владарюй – стара нова технологія

Розділяй і владарюй – стара нова технологія

вибори

вибориУхвалений Закон про вибори – це технологія роз’єднання опозиції. Вона провокує опозицію на взаємопоборення, адже політичним силам стає вигідно на кожному мажоритарному окрузі поставити свого кандидата в депутати для того, що він звільняв додаткове місце у списку, пише ЗІК
«На це влада і розраховує, що опозиція повиставляє стільки своїх кандидатів на окрузі, що вони між собою пересваряться і виграє Партія регіонів. Сам закон цю логіку провокує. Партія регіонів цементує свої ряди, а опозиції кидає кістку і воюйте. Єдиний спосіб компенсувати те, що відбулося – домовитися про узгоджених кандидатів на кожному окрузі від опозиції. Якщо цього не зробити – буде повна перемога Партії регіонів».
Таку думку в політичній програмі Остапа Дроздова «Прямим текстом» висловив народний депутат України Андрій Парубій, один із шести депутатів, котрі голосували «проти» нового закону про вибори.
Позицію нардепа доповнив представник Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут: «Опозиційні партії у Верховній раді повинні зробити подання до Конституційного суду з тим, щоб скасувати норму нового закону, яка передбачає одночасне балотування і за партійним списком, і на мажоритарних округах. Тому що саме ця норма не дає взагалі ніяких шансів для об’єднання опозиційних сил. Є дві великі опозиційні партії – «Батьківщина» і «Фронт змін», які долають п’ятивідсотковий бар’єр. Депутати можуть одночасно балотуватися і по мажоритарці, і по списку. Отже, ті партії, які долають бар’єр, у першу чергу будуть висувати сильних кандидатів від себе на округи, щоб підтягувати список. З огляду на це їм невигідно буде віддавати мажоритарні округи тим партіям, у яких менше шансів подолати бар’єр.І тут переговори будуть дуже складними, адже політичні сили не в рівних умовах. У два рази вигідніше партіям «Фронту змін» і «Батьківщині» не домовлятися», – переконаний експерт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here