Головна Політакценти Почаївська лавра знову потрібна регіоналам

Почаївська лавра знову потрібна регіоналам

почаївська лавра

почаївська лавраЗаконопроект «Про внесення змін до деяких законів України» зареєстровано у Верховній раді України, авторами якого є кілька нардепів з «Партії регіонів». З тексту проекту відслідковується повернення до теми вилучення споруд Почаївської лаври з переліку об’єктів, що не підлягають приватизації.

Про це сайту Реально повідомив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

«Якщо такий закон приймуть, то пропозиції стосовно передачі у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям пам’яток місцевого значення будуть прийматися органом охорони культурної спадщини вищого (!) рівня, тобто без участі місцевої влади», – застерігає депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна.

 Політик побоюється, що цей законопроект спрямований виключно стосовно Почаївської лаври, оскільки тільки її об’єкти відображені в додатку до проекту закону.

«Наше завдання не допустити прийняття цього документу. От маємо народних депутатів від нашої області, саме час їм показати на ділі їхній патріотизм», – наполягає депутат облради.

Як ми повідомляли минулого року майже аналогічний законопроект вже пропонувався на розгляд Верховної Ради України, однак через масовий спротив тернополян, так і не був внесений в порядок денний. Тоді документ містив ще інші об’єкти культурної спадщини, зокрема, приміщення церков у Криму, храмів Києво-Печерської лаври та Софії Київської.

«Вилучення інших об’єктів з тексту додатку свідчить про одне: влада хоче вкрасти духовні святині саме в тернополян, які на минулих парламентських виборах проголосували за опозиційні сили та висунутих ними кандидатів», – вважає Степан Барна.

Політик впевнений, що даним законопроектом влада хоче спрацювати на випередження та не допустити включення об’єктів Почаївської лаври до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Рішення Тернопільської обласної ради з цього приводу вже прийнято і направлене до Кабінету міністрів України.

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here