Головна Політакценти Патріарх Філарет привітав Петра Порошенка з перемогою на виборах

Патріарх Філарет привітав Петра Порошенка з перемогою на виборах

DSC_0011Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав новообраного Президента України Петра Порошенка з перемогою на виборах. Наводимо текст листа:

Обраному Президентом України

ПОРОШЕНКУ П. О.

Вельмишановний Петро Олексійович!

Відповідно до оприлюднених даних соціологічних досліджень та за наявними на цей час підсумками виборів саме на Вас український народ поклав тягар обов’язків Президента України, глави нашої держави. Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату, від мене особисто прийміть вітання з цієї нагоди.

Ніщо у світі не відбувається без волі Божої, але вона виявляється по різному – як Його промисел і як попущення. Всякому добру Бог допомагає. Зло ж Він хоча і попускає до часу, даючи можливість для покаяння тим, хто його чинить, – але рано чи пізно це зло Бог зупиняє і карає. Використайте владу, дану Вам, щоби сприяти добру та зупиняти і карати зло – і будете мати благословення Господнє та нагороду від Нього, як служитель правди.

З волі Божої та за вибором українського народу в цей трагічний і надзвичайно відповідальний момент історії Ви, вельмишановний Петро Олексійович, покликані до високого служіння на посаді Президента України. Від усього серця бажаю Вам благодатної допомоги від Господа у несенні цього важкого тягаря, мудрості у словах і справах, непохитної любові до України, твердості волі у добрих ділах, мужності та незламності духу, міцного здоров’я і довголіття.

Ми просимо Бога допомогти Вам зробити все для відновлення територіальної цілісності України, перемоги над зовнішніми агресорами та їх місцевими поплічниками, для утвердження миру, злагоди та процвітання в нашій країні. Сподіваємося, що під Вашим керівництвом Українська держава також всіляко допомагатиме подоланню спровокованого зовнішніми силами церковного розділення, сприятиме веденню діалогу з метою утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

Події останнього часу засвідчили тверде і непохитне бажання українського народу бути частиною об’єднаної Європи. Знаючи Вас, як послідовного прихильника європейської інтеграції України, від імені Церкви свідчимо про підтримку цього курсу. Адже зберегти та розвивати Україну, як незалежну, суверенну державу, ми зможемо лише у колі вільних європейських народів.

Ще раз засвідчуючи Вам пошану бажаю звершити служіння на посаді Президента відповідально, з гідністю перед Богом, на благо Україні та на добро людям.

Закликаю на Вас Боже благословення!

З глибокою повагою –

ФІЛАРЕТ,
Патріарх Київський
і всієї Руси-України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here