Головна Новини Партія регіонів хоче змішану виборчу систему

Партія регіонів хоче змішану виборчу систему

Сьогодні, 10 жовтня, у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 9265-1 Про вибори народних депутатів України.
Авторами законопроекту є народні депутати, які представляють фракції більшості: Олександр Єфремов, Володимир Олійник, Олександр Козуб (Партія регіонів), Ігор Шаров (Блок Литвина), Адам Мартинюк (КПУ), Ігор Рибаков (Реформи в ім’я майбутнього).
Депутат Олійник повідомив основні положення законопроекту. “Він передбачає змішану систему виборів, заборону на участь у виборах блокам. Також він містить положення про 5%-вий прохідний бар’єр”, – сказав він.
Причому Олійник зазначив, що питання про рівень прохідного бар’єру викличе дискусію в парламенті.
Він підкреслив, що це саме той законопроект, який розроблявся робочою групою із вдосконалення виборчого законодавства при Президенті на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем і був спрямований на висновки Венеціанської комісії.
“Президент, коли збирав лідерів фракцій, сказав, що хотів би бачити узгоджену позицію представників усіх фракцій, і передав право законодавчої ініціативи щодо цього законопроекту депутатам”, – сказав Олійник.
Депутат не виключив, що Верховна Рада може розглянути цей законопроект у першому читанні на наступному пленарному тижні (18-21 жовтня).
Як повідомлялося, раніше Верховний представник ЄС із питань спільної зовнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон висловила стурбованість спробами влади України повернути стару виборчу систему.
Нагадаємо, що Венеціанська комісія має намір затвердити висновок щодо законопроекту про вибори Верховної Ради на засіданні 14 жовтня.
За матерiалами: Українські новини

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here