Головна Політакценти Нові дороги та успішні реформи: Уряду Гройсмана – 3 роки

Нові дороги та успішні реформи: Уряду Гройсмана – 3 роки

Будівництво нових доріг та об’єктів інфраструктури, зростання пенсій і зарплат, початок довгоочікуваних реформ в медицині та освіті – за три роки Урядом на чолі з Володимиром Гройсманом зроблено чимало. Але попереду ще багато роботи.

«14 квітня виповнилося три роки обрання нашого Уряду. Громадяни знають і розуміють, наскільки ці роки були важкими. Як ми прожили ці роки – ми знаємо, але важливо, як будемо жити далі, в яких пріоритетах. І ці пріоритети – економічне зростання, зростання якості життя, утвердження ефективної системи управління державою і капітальний ремонт країни, яким ми займаємося. Зрозуміло, що нам тут буде потрібна підтримка Парламенту. Все найцікавіше ще попереду», зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Уряд показав свою можливість працювати в кризових умовах та брати відповідальність за свої дії. Адже завдяки системній роботі і згуртованим діям вдалося не тільки вивести країну з кризи, а й забезпечити економічне зростання. Так, у 2015 році ВВП впав на 9,9%. Вже у 2016 році цей показник зріс на 2,3%. У 2015 році рівень інфляції був 43,3%, а вже у

2018 – лише 9,8%.

Курс – на нові дороги

Одним з ключових завдань для Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та його команди стало будівництво та капітальний ремонт доріг. Так, деякі з них не бачили ремонту 20-30 років, а їх зношення подекуди сягало близько 90%. За три роки збудовано і відремонтовано 6800 км автошляхів. Фінансування дорожньої галузі збільшилося втричі: у 20016 р. -19 млдр. грн., у 2019 р – 55 млрд. грн.

«У 2016 році я взяв під свою відповідальність питання доріг. Обсяги фінансування стали значно більшими, сказав Глава Уряду.– Ми за 3-5 років відновимо дороги України. Вже зараз ми підвищили відповідальність підрядників – створили мобільні групи перевірки. Хто халтурив при будівництві, виправить помилки за свій рахунок. Також запроваджуємо гарантії якості на 5-10 років».

Амбітна мета Уряду – відремонтувати більше 50% доріг в Україні та за 5 років та з’єднати якісними дорогами всі обласні центри.

Реформи, яких чекали десятки років

Володимир Гройсман – реформатор. Саме він допоміг втілити життя в ключові реформи, які інші вважали «незручними».

Позитивні результати медичної реформи вже відчули мільйони українців. Її мета – змінити не тільки принципи фінансування галузі, а й покращити якість надання послуг. Українці вже обрали сімейних лікарів і уклали з ними договори. Відчули зміни і самі лікарі первинної ланки: їх зарплати зросли у 2-3 рази.

«Якщо 3-5 років робити те, що передбачено планом реформи медицини, протягом цього часу українці будуть бачити позитивні зміни в системі охорони здоров’я, відчують підвищення якості надання медичної допомоги. Важливо діяти системно і послідовно. В результаті українці отримають кваліфікованих лікарів, нормальні умови отримання допомоги, а лікар отримає нормальну, достойну заробітну плату», сказав Володимир Гройсман.

7 мільйонів українців користуються програмою Уряду «Доступні ліки» і відтепер можуть отримувати ліки з електронним рецептом. З 1 липня запрацює Урядова програма «Безкоштовна діагностика».

Зростання заробітних плат вчителів – майже на 85% – один з головних здобутків освітньої реформи. 1 вересня 2018 року першокласники прийшли у Нову українську школу – до підготовлених вчителів, за новим змістом освіти, у новому освітньому просторі. На модернізацію початкової школи у 2019 році закладено в бюджеті закладено 1 млрд. грн.

Показала успіх і реформа децентралізації, ініціатором і головним рушієм був Володимир Гройсман. В Україні створено 884 об’єднаних територіальних громади, які отримали нові інструменти та можливості.

Збільшення соціальних виплат

Серед головних досягнень у соціальному секторі – суттєве збільшення зарплат і пенсій. Середня зарплата зросла вдвічі, мінімальна – втричі: у грудні 2016 року мінімальна зарплата в Україні складала 1600 грн. З 2017 року вона зросла вдвічі – до 3200 грн. А з 1 січня цього року до 4173 грн.

За час роботи Уряду середня пенсія зросла в 1,7 раза. Завдяки урядовій пенсійній реформі вже у жовтні 2017 року близько 10 млн. пенсіонерів отримали збільшені пенсії. У 2018 році збільшення пенсій отримали військові пенсіонери. Другу хвилю підвищення військовим пенсіонерам Уряд здійснив у січні 2019 року. А завдяки автоматичному перерахунку пенсій у березні цього року більше 8 мільйонів українців отримали вищі пенсії. Ще майже 2,2 млн. пенсіонерів – одноразову доплату.

Важливо, що зростання соціальних стандартів відповідно до можливостей економіки. Всі підвищення відбуваються не за рахунок друкування грошей, а за рахунок збільшення доходів бюджету.

Головне –

продовжувати обраний курс

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман показав, що вміє працювати з парламентом: три роки бюджети подаються і ухвалюються вчасно, а не «під ялинку», як це було раніше. А

основні показники бюджетних доходів та видатків плануються не на рік, а на 3 роки.

Вперше за багато років в Україні запроваджено стратегію «ми починаємо жити на свої кошти». За час роботи Уряду Гройсмана відновлено кредитування МВФ, що допоможе розрахуватися з боргами. Так, у 2019 році маємо виплатити 427 млрд. грн. зовнішнього боргу. Уряд має чіткий план, як скоротити борг. Тому сьогодні дуже важливо зберегти темп реформ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here