Головна Політакценти «Ми маємо повне незаперечне право на свою православну автокефальну церкву», – Віктор...

«Ми маємо повне незаперечне право на свою православну автокефальну церкву», – Віктор Овчарук

Днями відбулося засідання обласної Ради Церков, на якому обговорили релігійну ситуацію, стан державно-церковних відносин в області за 11 місяців поточного року.

 Участь в обговоренні взяли голова обласної ради Віктор Овчарук, заступник голови ОДА Юрій Юрик та заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Під час заходу очільник найвищого представницького органу краю подякував усім церквам і релігійним організаціям, науковцям та громадськості краю за  добрі справи, здійснені у році, що минає, за надану підтримку вірянам, за розуміння та співпрацю.

Віктор Овчарук зазначив, що ми стоїмо напередодні по-справжньому сакральної події історичного значення – надання Томосу Україні, створення Єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви.

– Українська Православна Церква має тисячолітню історію і автокефалія Української Церкви відповідає правді, канонам та історичним традиціям. Тож надання Томоса про автокефалію Православної Церкви в Україні є подією особливого, епохального значення. Ми віримо, що нормалізація канонічного статусу й церковного життя тих православних вірян, які прагнуть відродити давні, органічні для Київської Церкви форми благочестя, позитивно вплине на духовний клімат в Україні, злагоду серед вірян, а відтак  на безпекову ситуацію. Україна розвивається як держава. Ми створили потужну армію, боронимо та утверджуємо  рідну мову. Тож маємо повне незаперечне право на свою православну автокефальну церкву, – підкреслив Віктор Овчарук.

Також голова обласної ради подякував  усім присутнім за допомогу, надану нашим краянам у важкий час війни – за по-справжньому християнську опіку військових,  українських родин, а особливо родин загиблих героїв, за капеланське служіння та підтримку, насамперед духовну.

– Знаю, що чимало церков і релігійних організацій нашої області  надали матеріальну допомогу нашим захисникам. Допомогли також словом Божим, яке зцілює і рятує у складні хвилини, – зауважив очільник облради.

Окрім цього, про релігійну ситуацію, стан державно-церковних відносин в області за 11 місяців поточного року говорив начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей ОДА Ігор Кульчицький. Досвідом про гуманітарну діяльність та благодійництво поділився керівник обласного об’єднання євангельських християн-бабтистів Тернопільської області Олег Цикра. Про процедуру та необхідні документи для встановлення статусу учасника війни капеланам поінформував директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here