Головна Політакценти Мер-свободівець проти боротьби з корупцією?

Мер-свободівець проти боротьби з корупцією?

центр антикорупУ любові до Тернополя зізнаються його жителі просто на зупинках громадського транспорту міста. Все б нічого, якби не те, що декілька днів тому на тих же місцях висіла реклама Центру Антикорупції. Як стало відомо, міська влада, не дочекавшись закінчення терміну договору з головою Центру Ігорем Вонсом, заклеїла його плакати…своїми.

Угоди про використання рекламних площин голова Центру Антикорупції Ігор Вонс уклав на загальних засадах, без жодних преференцій, заплативши за це особисті кошти.

  • На цих рекламних площинах, – каже Ігор Вонс, – було зазначено контакти Центру Антикорупції з адресами та номерами телефону, куди звертатися при виявленні незаконних фактів, які виникають у різних сферах життєдіяльності нашого міста. За відносно короткий період до нас вже звернулося чимало людей. Скаржаться в основному на медицину, ЖКГ, освіту, повідомляють про численні порушення у земельних питаннях тощо. Звісно, що в цих скаргах фігурують прізвища керівництва Тернополя. Побачивши таку масовість претензій до місцевих чиновників, Центр Антикорупції почав активно допомагати тернополянам донести їхні проблеми до тих, хто за них відповідає. Зокрема юридично оформляли звернення, надавали розголосу фактам недопрацювання міської влади через ЗМІ та іншими законними шляхами. Як тільки почали зявлятися перші результати нашої роботи, на них почали реагувати… дикунським способом. Наприклад, максимально перекривали канали донесення інформації до людей (рекламні площини на зупинках, ліфтах, на телебаченні тощо). На керівників фірм, у тому числі й комунальних підприємств, на чиєму балансі знаходяться зупинки громадського транспорту або які займаються наповненням їх рекламою, взагалі чинять негласний тиск і погрожують. У той же час в місцевій пресі зявляються публікації із застосуванням брудних політтехнологій. Звідси розуміємо, що діяльності Центру Антикорупції та публічності її результатів бояться саме ті, хто робить у місті незаконні справи.

Ігор Вонс порівнює, такого «пресингу» не було і за часів Януковича. Тоді влада давала змогу опозиції поширювати інформацію про свою діяльність. Сьогодні ж тернопільська, як вона нерідко себе називає, «демократична» міська рада своїми діями ставить під приціл не лише політичні сили, а й громадські організації, однією з яких є Центр Антикорупції.

Голова організації зазначив, рекламні площі, зокрема на зупинках громадського транспорту, Центр Антикорупції використовував із дотриманням усіх норм закону. «Натомість тепер бачимо, що на оплачених нами площинах розміщено зовсім іншу рекламу», – каже він. Щодо відповідного реагування шляхом відкриття кримінального провадження за фактом незаконного знищення (заклейки) рекламної продукції громадської організації Центр Антикорупції Ігор Вонс звернувся в прокуратуру. Проводить перевірку міліція.

1 коментар

  1. Та це “люблю Тернопіль” нічого крім сміху не викликають! Черговий лохотрон Надала за гроші тернополян

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here