Головна Політакценти Мажоритарка працює проти жінок у Парламенті

Мажоритарка працює проти жінок у Парламенті

У Центрвиборчкомі визнали, що в новому законі про вибори простежується тенденція до скорочення кількості жінок в українському парламенті
Відповідаючи на питання кореспондента ЛІГАБізнесІнформ, чи виправданий прогноз щодо того, що через мажоритарної складової в новому законі кількість жінок в українському парламенті після виборів скоротиться з нинішніх 8,1% до 6,2%, заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера відповів ствердно . “Я б не хотів прогнозувати, але, на жаль, умови для скорочення є, оскільки з’являється мажоритарна складова, і половина депутатів буде обиратися за мажоритарними округами. Мені б дуже не хотілося, щоб така тенденція зберігалася – за скороченням процентного співвідношення жінок в парламенті – але, на жаль, ця тенденція може і далі розвиватися “, – сказав Магера.

За його словами, при чисто пропорційній системі на законодавчому рівні набагато простіше створити умови для залучення більшої кількості жінок в законодавчий орган. “При мажоритарній системі це зробити складніше, оскільки не можна змусити виборця проголосувати за того чи іншого кандидата, не можна ставити питання таким чином: ви проголосуйте за чоловіка, а ви – за жінку. Але разом з тим, законодавець може поставити вимогу політичної партії, щоб , наприклад, по мажоритарних округах з 225 кандидатів від даної політичної сили 20% були представниками іншої статі “, – підкреслив заступник глави ЦВК.

Діючий закон, додав Магера, взагалі не регулює питання гендерної рівності: “Ці питання поки піднімаються тільки в законопроектах, зокрема, в проекті виборчого кодексу. Там ці моменти є, але проект виборчого кодексу вже декілька років не розглядається в парламенті. Немає політичної волі навіть дискутувати про нього. А саме там моменти, що стосуються квотування представників двох статей, присутні “.

У той же час Магера визнав, що не є прихильником різких змін в даній сфері. “Для початку можна було б торкнутися пропорційну частину, без мажоритарною. Потім і пропорційну, і мажоритарну. Будь-які різкі рухи ні до чого, більш того, якщо ми вже заговорили про жінку, а жінка в сумнівних ситуаціях рідко вживає слова” завжди “і” ніколи “. Це свідчить про те, що для парламенту це мало б тільки позитивний ефект”, – резюмував він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here