Головна Політакценти Клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради: що відомо про...

Клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради: що відомо про ухвалу суду

У Вищому антикорупційному суді відбулося засідання, на якому розглядали клопотання про відсторонення від посади голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка. Про це повідомила кореспондентка Суспільного Каріна Бугайченко.

Нагадаємо, засідання суду розпочалося минулого тижня 13 липня. У ході оголосили перерву до понеділка до 14:00, оскільки стало відомо, що голова Тернопільської обласної ради взяв відпустку. Тому суддя вирішив дати час детективу та прокурору НАБУ вивчити це питання і сформувати свою позицію.

За результатами засідання прийняли рішення про відмову у задоволенні клопотання про відсторонення Головка від посади голови Тернопільської обласної ради.

“Я можу охарактеризувати таке рішення як законне. В чому полягало його обґрунтування, побачимо, коли отримаємо повний текст судового рішення. Вважаю, що це дійсно справедливе рішення. Прокурор сказав, що треба відсторонити від посади з метою запобігти ризику, але для цього вже є ухвала про обрання запобіжного заходу, яка вже запобігає всім тим ризикам, про які зазначав прокурор. Тому подвоювати запобіжний захід немає ні мети, ні сенсу”, – сказав адвокат Михайла Головка Олександр Тананакін.

Що відомо про перевірки в Тернопільській обласній раді та затримання

  • У приміщенні Тернопільської обласної ради проводять обшуки
  • НАБУ і САП затримали голову Тернопільської обласної ради та двох заступників голови ОВА
  • Затримання Михайла Головка: що кажуть в Тернопільській обласній раді
  • У кабінеті голови Тернопільської обласної ради виявили предмети, схожі на вибухонебезпечні

Прокурор антикорупційної прокуратури Артем Стельмах розповів Суспільному, що посадовці вимагали понад 2 мільйони гривень у підприємця. Попередня кваліфікація – частина 4 статті 368 Кримінального кодексу. Це вимагання неправомірної вигоди групою осіб за попередньою змовою. Санкція статті передбачає ув’язнення на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Що відомо про перебіг судових засідань у справі тернопільських посадовців

Нагадаємо, всі посадовці сплатили заставу.

Що відомо про внесення застави