Головна Політакценти Камуфляжі проти окулярів

Камуфляжі проти окулярів

vuboru000Добре знаю Південь Тернопілля, бо працювала там і нині уважно слідкую за перебігом виборчої кампанії там. В 167-му виборчому окрузі боротьба серед кандидатів-мажоритарників вийшла на пік. Суперники на окрузі доволі різні, методи їх боротьби також дуже відрізняються – від чистих до брудних технологій. Бруду, на жаль, багато, пише політолог Марина Пашкевич на сайті Чортківські новини.

Кожна проукраїнська партія виставила в окрузі свого кандидата. Їх декілька.

Чи є від них єдиний кандидат? Нема. Але декому дуже хочеться, щоб виборці їх сприймали, як кандидата від «усіх хороших». Ось і йдуть на лукавство, оголошуючи себе в рекламах тим, ким насправді вони не є.

Так І.Стойко представляється як «Узгоджений кандидат по в/о №167». З ким узгоджений? З вищевказаними партіями? Ні. А з ким? Невідомо. Маємо рекламний фокус.

Другий претендент В.Величко також помічений у неправді. На минулих виборах 2012 року він представлявся, як кандидат від «Свободи», так настирливо, що місцеві свободівці були змушені заявити, що Величка не підтримують.

На цих виборах Величко пробує повторити той же фокус. Він представляється, як «Єдиний кандидат від незалежних сил Майдану». Але це також неправда. Нема ніяких «сил Майдану», які мали б право висувати кандидатів. А є партії, які мають право висувати мажоритарників і це вказується на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Заглянемо на сайт ЦВК. Там позначено: В.Величко – самовисуванець. Єдиний? Ні, на цьому 167-му окрузі, окрім нього, ще 4 самовисуванці. То що – усі 5 самовисуванців теж «єдині від…»?

Оце вам другий рекламний фокус – представитися від Майдану. Розрахунок простий –  раптом люди повірять.

Закон України передбачає, що балотуватися до Верховної Ради людина може тільки як висунута партією, або як самовисуванець. Третього не дано.

Тож ніяких «узгоджених», «єдиних» законом не передбачено. Стойко йде від своєї нової партії, Величко – ні від кого, а від самого себе, бо самовисуванець. Крапка.

А ті неіснуючі «титули», що деякі в рекламі присвоюють собі – лукавий спосіб додати собі ваги і голосів. Спосіб, треба сказати, даремний, бо не спрацьовує.

Зараз іде війна. Люди в камуфляжі, які були в зоні АТО, або стверджують, що там були, нині користуються увагою. На 167-му окрузі таких зареєструвалось на початку кампанії троє – С.Гусак, О.Барна і В.Золотий. Хто з них де був – на передовій, чи в тилу, достеменно не ясно, детально про себе ці кандидати  в пресі  не розповідають.

Але постає інша проблема – чи достатньо бути в АТО, щоб кваліфіковано виконувати обов’язки народного депутата? Адже основна його робота – це розробка законів.

Нехай не ображаються на мене ці мужні люди, але чи готові до ролі законотворців сільський вчитель О.Барна, або два підприємці з малого бізнесу – С.Гусак і В.Золотий? Нехай судять читачі.

Дехто з них обіцяє зробити у Верховній Раді АТО. То може не треба ніяких виборів, не треба змагань програм, а просто завести до Верховної Ради батальйон вояків, видати їм депутатські посвідчення, нехай залишать автомати в гардеробі і почнуть писати закони? Тільки що вони понаписують – ось питання.

Знання і професіоналізм кожного депутата у підсумку складуть і якість Верховної Ради як головного законодавчого органа держави. Розумні депутати в підсумку складуть мудру Верховну Раду.

Інакше знову бійки, багатоденні блокування трибуни і спроби взяти «на горло», поштовхатися, а при цьому потрібні країні закони не приймаються.

І.Стойко на минулих виборах йшов від «Батьківщини» і активно використовував ім’я Юлії Тимошенко, заявляючи, що вона його підтримує. Нині пан Стойко вже Юлію Тимошенко покинув, а балотується від «Народного фронту», який також відколовся від «Батьківщини».

Основна проблема І.Стойка на цих виборах – це постійні нарікання виборців, що за попередній час він мало бував у окрузі і нічого доброго не зробив. Дехто висловлюється і різкіше.

Заліщицький підприємець І.Навольський дебютує у якості кандидата в депутати Верховної Ради. Він робить ставку на свій агітплакат і випуск своєї газети.

Такі кандидати, як І.Запорожан, І.Башняк, А.Процьків, В.Шепета, Л.Максимчук активної кампанії не ведуть, тільки агітплакати декого з них є.

Активну кампанію веде кандидат Тарас Козак, який вдруге балотується у цьому окрузі.

 На початку йому зробили зауваження, що команда вішає агітплакати у транспорті. Деякі суперники, відчуваючи, що програють, не соромляться особисто розповсюджувати усілякі наклепи. Днями розкидали по округу анонімну газетку, в якій Т.Козака обливали таким брудом.

(Речення де ведеться агітація за одного з кандидитів, та недоведені факти використання адмінресурсу редакцією знято, щоб не прирівнювати дану статтю до політичної реклами)

Марина Пашкевич, політолог, кандидат наук із соціальних комунікацій

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here