Головна Політакценти За пів року до виборів партії працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії

За пів року до виборів партії працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії

vyboryКомітет виборців України провів, зокрема і на Тернопільщині, опитування регіональних експертів КВУ «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми».

За півроку до чергових місцевих виборів політичні партії та місцеві політики на Тернопільщині працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії

Найбільш активну роботу по підготовці до виборів здійснюють БПП і Об’єднання «Самопоміч». Громадські приймальні БПП відкрито вії областях, «Самопомочі» – в 9. БПП та «Самопоміч» організовують масові заходи різного характеру: прибирання територій – Кіровоградська, Тернопільська, Чернівецька, Сумська, Рівненська обл., висадження алей – Тернопільська обл., виставки дитячої творчості – Вінницька обл., збір коштів на обладнання для дитячих лікарень – Волинська обл., благодійні акції – Кіровоградська обл. У Черкаській та Львівській обл. «Самопоміч» рекламує власну діяльність під брендом однойменної громадської організації. Радикальна партія і Опозиційний Блок провели регіональні тури лідерів у більшості областей. Регіональні тури лідерів Опозиційного блоку супроводжуються низкою конфліктів. Зокрема, місцеві активісти у м. Ржищів зірвали акцію по висадці представниками Опозиційного блоку «Алеї миру», натомість, самостійно висадили алею, присвячену загиблим за Україну героям. У м. Чернівці активісти організували пікет проти приїзду депутата Опозиційного блоку М. Папієва. Лідери регіональних організацій ВО «Батьківщина» активно критикують діяльність центральної і місцевої влади (Волинська, Миколаївська, Сумська, Черкаська обл.; організація маршу проти підвищення тарифів на ЖКГ у Дніпропетровську).Чим займаються партії

Головною темою інформаційних повідомлень регіональних організацій партій є їх діяльність з допомоги волонтерам та бійцям АТО. Свою роботу партії зосередили на проведенні таких акцій: збір коштів та гуманітарної допомоги, відвідування сімей загиблих осіб та надання їм матеріальної підтримки; закупівля військової амуніції для бійців АТО; організація центрів психологічної та правової допомоги (зокрема, в оформленні земельних ділянок).

Більшість політичних сил організували заходи для підтримки армії напереродні пасхальних свят. До прикладу, відправка святкових пасок та писанок, організована «Батьківщиною» у Чернівецькій обл. та громадською організацією «Народний фронт молоді»; акція «Пасха для солдата», проведена БПП у Херсонській обл.; встановлення 14 чотириметрових хрестів вздовж лінії фронту від Маріуполя до Станиці Луганської за підтримки «Самопомочі» тощо. Переважно заходи на підтримку АТО проводяться не безпосередньо політичними силами, а за їх сприяння, підтримки або участі місцевих депутатів чи рядових партійців. Прикладом такої «підтримки» є конфлікт навколо передачі тепловізора бійцям АТО тернопільським відділенням БПП. Громадські організації звинуватили народного депутата від БПП у самопіарі, оскільки кошти для придбання тепловізора були зібрані місцевими жителями.

 Не зафіксовано прикладів організацій акцій на підтримку бійців АТО з боку Опозиційного блоку Однак місцеві відділення цієї політичної сили надають допомогу переселенцям із зони АТО (продукти харчування, одяг). Водночас, мають місце приклади коли окремі регіональні організації Опозиційного Блоку (Закарпатська організація) використовують тему АТО у своїй діяльності, заявляючи, що до партії мають намір увійти «обмануті обіцянками учасники АТО».

Натомість, жодної активності на місцевому рівні не демонструють нещодавно зареєстровані політичні партії. В Україні протягом 2014-2015 рр. Було утворено 66 нових партій: 39-у 2014 р. І 27 – у 2015 р. При цьому, в середньому в Україні реєструють 5-7 партій за рік. Більшість новостворених партій не ведуть жодної інформаційної роботи на місцевому рівні, про них немає згадок в місцевих ЗМІ і вони досі не розпочали активну діяльність.