Головна Політакценти Заставний, Тягнибок та Надія Хоптян потраплять під аудит?

Заставний, Тягнибок та Надія Хоптян потраплять під аудит?

Громадські активісти пропонують політикам «провести консультації щодо формування майбутніх політичних списків та висування кандидатів у мажоритарних округах».

У зверненні йдеться, що у ході консультацій активісти руху ЧЕСНО мають намір ознайомити представників політичних сил із цілями, завданнями та методологією кампанії. Результатом таких переговорів має стати вироблення дієвих механізмів, за допомогою яких виборці зможуть впливати на формування політичної пропозиції, а політичні сили зможуть убезпечитися від появи корупціонерів та шахраїв у своїх списках, та, відповідно, у наступному складі Верховної Ради. Зокрема, серед перших результатів діалогу активісти очікують на публічне зобов’язання представників політичних сил застосувати громадські критерії до кандидатів і виключити зі списків та не висувати на мажоритарку тих, хто не відповідатиме критеріям.

Представники громадських організацій переконані, що за нинішніх умов тотальної недовіри в суспільстві, самі політики є максимально зацікавленими у демонстрації відкритості, а відтак, у конструктивному діалозі з громадянським суспільством. «Це сприятиме створенню максимально прозорих принципів формування майбутнього парламенту. Учасники руху ЧЕСНО серед таких принципів пропонують партіям розглянути, обговорити та прийняти 6 критеріїв доброчесності, вироблених громадськістю» – зазначено в документі.

Відповідно до загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи, від 61 % до 80% українців підтримують ці вимоги до політиків.

Рух ЧЕСНО упродовж квітня і травня планує персонально звернутися до лідерів провідних політичних сил з пропозицією провести зустрічі для відповідних обговорень.

У зверненні зазначено, що рух ЧЕСНО є позапартійною та політично незаангажованою ініціативою, а його фінансування є абсолютно прозорим та висвітлюється на офіційному сайті кампанії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here