Головна Політакценти Депутатів Тернопільської обласної ради замінять в жовтні

Депутатів Тернопільської обласної ради замінять в жовтні

Сьогодні Конституційний суд вирішив долю бездіяльної Тернопільської обласної ради, вибори дообалсної ради, як і мера Києва має відбутися в жовтні 2015 року. Відповідне рішення оголосив суддя-доповідач Олег Сергійчук, пише  Українська правда

“КС виходить з того, що періодичність проведення виборів до державної влади та органів місцевого самоврядування повинна бути розумною, маючи на меті забезпечення оптимальності, наступності та стабільності у формування представницьких органів”, – йдеться в рішенні.

У зв’язку з тим, що нинішнє рішення КС розходиться з його попереднім рішенням, суд послався на те, що попереднє трактування давав до набуття чинності закону 2952 (закон про внесення змін до Конституції щодо проведення чергових виборів народних депутатів, президента, місцевих рад…).

КС зазначає, що для уніфікації строків усіх чергових виборів… і забезпечення можливості механізму одночасного їх проведення, усі чергові вибори депутатів місцевих рад мають відбутися… в останню неділю жовтня 2015 року.

“У цей термін повинні відбутися і вибори депутатів, обраних на позачергових виборах”, – зачитав суддя-доповідач.

При цьому він зазначив, що продовження скорочення стоків або терміну повноважень органів місцевого самоврядування, обраних на позачергових виборах, є тимчасовим заходом, спрямованим на реалізацію механізму одночасного проведення усіх чергових виборів…. що не перешкоджає реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами.

Традиційного брифінгу після рішення КС не відбулося.

Як відомо, в кінці травня закінчується п’ятирічний термін повноважень мера Києва та депутатів міської ради столиці.

В подібній ситуації перебуває і Тернопільська обласна рада. 5-річний термін повноважень депутатів завершується у березні 2014 року. Через політичну кризу востаннє сесія Тернопільської обласної ради відбулася в листопаді 2012 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here