Головна Політакценти ВО Свобода пригрозила “бомбою для олігархів”

ВО Свобода пригрозила “бомбою для олігархів”

8 грудня 2012 року в київському Будинку кіно відбувся ХХVI звітно-виборчий З‘їзд Всеукраїнського об‘єднання «Свобода». Участь у ньому взяли 691 делегат із 25 областей, міст Київ та Севастополь. З‘їзд розглянув звіт Голови ВО «Свобода» Олега Тягнибока за 2011–2012 роки; було заслухано звіти голови Партійного суду та керівника Контрольно-ревізійної комісії; внесено зміни до Програми та Статуту об’єднання. Також за підсумками виборчої кампанії було відзначено найактивніших свободівців. З‘їзд переобрав Олега Тягнибока Головою ВО «Свобода». За це рішення одностайно проголосували всі делегати.

Окрім делегатів від місцевих осередків «Свободи», до участі в З’їзді було запрошено також низку гостей. Це, зокрема, Голова Ради об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк, голова Організації Українських Націоналістів Богдан Червак, історик, президент Історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль, доктор юридичних наук, професор Києво-Могилянської академії Володимир Василенко, заступник голови Української Всесвітньої координаційної ради Євген Гірник, адмірал Ігор Тенюх, який нещодавно став до лав Севастопольської «Свободи», голова Організації Українських Націоналістів (революційної) Стефан Романів.

Олег Тягнибок представив делегатам З’їзду керівника експертної групи майбутньої фракції «Свободи» у ВР. Ним призначено свободівця Олександра Бондаря. У своєму зверненні до націоналістів Олександр Бондар зазначив: «Наші закони стануть справжньою бомбою для олігархів. Декілька законопроектів «Свободи» зрушать з мертвої точки ті проблеми, на які чинна влада так і не спромоглася дати відповідь. Це, зокрема, наповнення бюджету, підвищення рівня життя українців тощо».

Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, звертаючись до учасників З’їзду, наголосив: «Ейфорія має швидко минути. Від нас очікують не просто результату, а конкретних дій. Відтак відповідальність лягла на плечі кожного свободівця. Але важливо, чи зможемо ми реалізувати наші плани.

Ми змогли подолати розчарування після «помаранчевої» революції. Нам вдалося зруйнувати численні міфи щодо «Свободи». Тепер ніхто не скаже, що «Свобода» «непрохідна», про що наполегливо брехали і влада, і деякі так звані «соціологи». Це був один із механізмів фальсифікацій. Але «Свобода» зуміла, не маючи підтримки ЗМІ, побороти усі ці перешкоди на шляху до перемоги. Ніхто тепер не скаже, що «Свобода» – «галицька» партія. Навіть той результат, який здобула «Свобода» на Донбасі, є таким, як 2007 року на Галичині. 4-5 років знадобилося «Свободі», аби результат в осерді націоналістів перенести в найтяжчий в цьому сенсі регіон.

Сьогодні всі визнають, що найбільше людей, які є ідеологічно підкованими, освіченими, є в «Свободі».

Хочу відзначити, що дуже правильним було стратегічне рішення про участь у Комітеті опору диктатурі. Для нас було надзвичайно важливо, що в січні ми уклали угоду з іншими опозиційними силами про взаємне непоборювання, дотрималися лінії щодо «двох колон опозиції».

Ще одним стратегічним рішенням була позиція: «жодної області не маємо залишити без свободівського округу». І тому в кожній області ми мали щонайменше один округ, де балотувався представник «Свободи». Скажімо, наш кандидат у Єнакієвому Ігор Славгородський набрав більше трьох відсотків голосів виборців! На Волині єдиний опозиційний кандидат, який переміг, – це саме свободівець Євген Мельник. Те ж саме – на Хмельниччині та Рівненщині.

Хочу наголосити, що наймолодшим депутатом парламенту є націоналіст Андрій Іллєнко.

Відзначу, що перемогли ми завдяки принциповості, а не завдяки грошам. Адже загалом на виборчу кампанію «Свобода» витратила стільки, скільки витрачали провладні мажоритарники на один свій округ».

Також лідер націоналістів відзначив обласні організації, які показали найвищий результат. Так, найуспішніше виборчу кампанію «Свободи» провела Львівська обласна організація – 38,02% голосів здобула тут «Свобода». 18 областей отримали результат вищий 5%. А ще чимало подолали 3-відсотковий бар`єр, тож, на місцевих виборах мають усі шанси здобути представництво у владі.

Показово, що в Криму найбільше за «Свободу» проголосували у Ялті, більше 5% дали низка населених пунктів, що межують з Росією на Харківщині та на Донбасі.

«Зараз практично усі організації показали вдесятеро вищий результат, ніж на виборах 2007 року.

Обласні центри в загальному зрізі дали «Свободі» 37% голосів. Райони й села, де ми гадали, що в нас слабші позиції, дали 46,89% від загального здобутку партії, районні містечка, де ми вважали, що це наша база – лише 15%», – зазначив Олег Тягнибок.

Після звітів Голови ВО «Свобода», виступів керівника штабу, обласних організацій та управлінь Олега Тягнибока було переобрано Головою Всеукраїнського об‘єднання «Свобода». Також на наступні два роки головою Партійного суду переобрано Ігора Янківа; обрано членів Партійного суду у кількості 6 осіб та голову і склад Контрольно-ревізійної комісії. Також було обрано Політвиконком та Політраду партії.

Крім того, З‘їзд ухвалив зміни до Статуту та Програми (запровадження інституту «уповноважених» – членів Політради та народних депутатів, обраних за партійним списком, які куруватимуть роботу партії у всіх областях України). Також було нагороджено найактивніших учасників виборчого процесу – рядових членів партії за вагомий внесок в виборчу кампанію 2012 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here