Головна Політакценти ВО Свобода заявляє про одне, а готується до “війни”

ВО Свобода заявляє про одне, а готується до “війни”

Незважаючи на всі запевнення місцевих «свободівців», які публічно озвучував їх тернопільський очільник Олексій Кайда, що новим головою Тернопільської обласної ради має неодмінно стати їх пробратим, цього з першої спроби не сталося. І це при тому, що кандидатом на цю посаду був Василь Хомінець – фахівець своєї справи, компроміс між кількома таборами у тернопільській «Свободі» та фактично узгоджений більшістю фракцій в облраді.

Ще за кілька днів до проведення сесійного засідання стало відомо, що саме Василь Хомінець є тією компромісною кандидатурою, яка може влаштувати насамперед тернопільських «свободівців». Адже до цього середовище «свободівців» було поділено навпіл. Одні схилялися в бік Романа Навроцького (цю думку побратимам навіював Олексій Кайда, в котрого Роман був керівником виборчого штабу), інші, більш тверезо думаючі, були переконані, що найвищу посаду в області має обійняти гуманітарний заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра або ж людина з його оточення – голова депутатської комісії з соціального розвитку Володимир Стаюра. Але зваживши усі «за» і «проти» та врахувавши, що жодна з цих кандидатур може не набрати більшості голосів, а саме підтримку хоча б 61 депутата, «свободівці» зійшлися на кандидатурі Василя Хомінця, який уже мав досвід роботи в органах влади. Довгий час пан Хомінець займав посаду голови Лановецької РДА, а нині обіймає відверто не його рівню чиновницьку посаду начальника управління торгівлі, побуту та захисту прав споживачів Тернопільської міської ради. Тим самим Василь Хомінець з його великим досвідом роботи, вмінням вести переговори, тверезо та кваліфіковано оцінювати ситуацію мав би очолити обласну раду. Тим більше, що його кандидатуру була погоджено навіть на рівні губернатора (без згоди В. Хоптяна, зважаючи на брак голосів у ВО «Свобода», питання такої великої для області ваги не вирішуються). За інформацією «Номер один», колишній аграрій з Хмельниччини Хоптян мав забезпечити підтримку Хомінця великими і не дуже тернопільськими аграріями з фракції «Єдиний центр».

І все на перших порах ішло за наперед визначеним сценарієм (про який навіть обмовився, головуючи на сесії, Сергій Тарашевський). А саме: спершу Кайда зачитав свою заяву, що він складає з себе повноваження депутати облради, бо йде працювати у Верховну Раду, згодом голова «свободівської» фракції Олег Сиротюк запропонував на голову облради загаданого вище Хомінця. А далі пішли кулуарні ігри. У наперед запланований перебіг подій втрутився екс-губернатор Юрій Чижмарь, котрий після програшу в південному «фірташівському» окрузі на парламентських виборах дуже хотів отримати хоча б моральну компенсацію у вигляді якоїсь посади (можливо, і найвищої) в Тернопільській облраді. Коли ж цього, очевидно, не сталося, він екстрено провів засідання фракції, де було прийнято рішення брати участь у голосуванні, але не було прямої вказівки, щоб уся фракція підтримувала кандидатуру Хомінця. Відповідно з 17 «єдиноцентристів» за «свободівця» проголосували далеко не всі (голосування відбувалось у таємному режимі). І саме цих голосів забракло, щоб у кінцевому рахунку обласна рада отримала нового голову. Адже наперед було відомо, що фракція Партії регіонів буде ігнорувати участь в голосуванні за своїх ідейних противників. А голосів фракції «Свобода» – 36 із 37 депутатів (одна депутатка перебуває на заробітках за кордоном), «Нашої України» – 4 із 6-ти (найпевніше з трійки «Шевчук, Турецький, Петровський» хтось не голосував), УНП – приблизно 8 з 11-ти і «литвинівців» – двоє, виявилось недостатньо.

Отож із 68 депутатів, які взяли участь у голосуванні, кандидатуру Василя Хомінця підтримали 57, не підтримали – 11. Таким чином голову обласної ради сесії обрати не вдалося. Тимчасово цю посаду обійматиме Сергій Тарашевський, і тепер у його руках проводити наступну сесію знову виборчою чи просто обмежитись прийняттям обласного бюджету…

А після того, як стало зрозуміло, що кандидат від «Свободи» не набрав потрібної кількості голосів, Олексій Кайда зробив кілька гучних заяв та звинувачень, які можуть кардинально вплинути на життєздатність обласної ради.

– У процес, в тому числі і переговорний,  втрутились нечесні і нечисті та брудні політики, від яких сморід стоїть аж до самого Києва. І власне які, на превеликий жаль, намагаються представляти обличчя Тернопільщини. Це політики, які з трибун заявляють, усміхаючись, нібито про підтримку, які тиснуть руку, які розповідають про те, як вони переймаються долею Тернополя і Тернопільщини, натомість встромляють ніж у спину навіть своїм побратимам, колегам. ВО «Свобода» заявляє: ми не боїмося йти на перевибори і ми підемо на перевибори! – зазначив Олексій Кайда.

Але, очевидно, Кайда дещо лукавив, роблячи такі далекоглядні заяви, позаяк нині, після того як він склав із себе повноваження голови облради, не Кайда відіграє головну роль у раді, а «свободівські» депутати, які залишилися працювати в облраді, та… вище партійне керівництво ВО «Свобода», а якщо точніше – то особисто Олег Тягнибок.

Іван Білий («Номер один»)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here