Головна Політакценти Восьмеро тернополян можуть потрапити до Парламенту за списками партій

Восьмеро тернополян можуть потрапити до Парламенту за списками партій

vyboryЗа даними соціологічного дослідження Фонду  «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з  Київським міжнародним інститутом соціології восьмеро висуванців Тернопільщини мають реальний шанс тати народними депутатми за списками політичних сил. Передовсім, це представники Блоку Петра Порошенка, Радикальної партії Олега Ляшка,  партії «Батьківщина», партії «Громадянська позиція». Мають добрі шанси здолати виборчий бар’єр партії «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Сильна Україна»; зберігаються такі можливості у партій «Свобода» та КПУ.

 У виборах Верховної Ради мають намір взяти участь 65% населення – на 12% менше, ніж було напередодні виборів 2012 року. Існують істотні регіональні відмінності у готовності виборців прийти на виборчі дільниці. Найбільший відсоток тих, хто висловив готовність взяти участь у голосуванні, – у Західному (88%) та Центральному (76%) регіонах, істотно менша готовність до участі у виборах – у Південному (57%) та Східному (59%) регіонах, а на Донбасі зголосилися до участі у виборах лише 23.5% жителів.

На період проведення опитування третина виборців (33%), які збиралися взяти участь у виборах, не визначилися,  за кого голосуватимуть.  У ситуації, якби всі партії йшли на вибори окремо, Партія Блок Петра Порошенка набрала б 27% голосів виборців,  Радикальна партія Олега Ляшка – 6.2%, партія «Батьківщина» – 5.5%, партія «Громадянська позиція» – 4.6%.  Водночас, зважаючи на велику кількість тих, хто ще не визначився з вибором, мають добрі шанси здолати виборчий бар’єр партії «Громадянська позиція», «Народний фронт», «Сильна Україна»; зберігаються такі можливості у партій «Свобода» та КПУ.

“Блок Петра Порошенка” – депутат обласної ради Степан Барна (65 місце у списку) та нардеп від Кличка Ігор Побер (67 місце);

Радикальна Партія – Депутат облради, екс-голова ОДА Юрій Чижмарь (25 місце);

“Батьківщина” – тричі нардеп Василь Деревляний (28 місце);

Громадянська позиція – депутат Тернопільської міськради Петро Ландяк (6 місце).

Мають добрі шанси здолати виборчий бар’єр

“Народний фронт” – екс-мер Роман Заставний (31 місце);

“Сильна Україна” – екс-заступник Хоптяна Юрій Желіховський (51 місце);

“Свобода” – Володимир Стаюра (26 місце).

3 КОМЕНТАРІ

  1. Як же я хочу, щоб Заставний пройшов. Він найбільше заслужив. Такий мер-господарник і нардеп буде такий, що для людей працює

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here