Головна Політакценти Бюджетна епопопея в Тернопільській облраді: свободівці прогулюють – регіонали коментують

Бюджетна епопопея в Тернопільській облраді: свободівці прогулюють – регіонали коментують

Чергове сесійне засідання депутатів Тернопільської обласної ради не відбулося через відсутність кворуму.

Про це передає власкор IA ZIK.

Почалися бюджетні перипетії о 10-й годині з громадських слухань, ініційованих ВО «Свобода». У зібранні взяли участь заступники голови ОДА, начальники управлінь ТОДА, близько двох десятків депутатів облради та приблизно така ж кількість лідерів і представників громадських організацій Тернопільщини.

Спочатку з проекту бюджету доповідав заступник голови ТОДА Василь Гецько. Далі керівники управлінь пояснювали ситуацію з фінансуванням своїх галузей.

Опівдні депутати перемістилися в сесійну залу. Зареєструвалося 42 депутати. Близько 12.30 год. у сесійну залу прийшов голова ОДА Валентин Хоптян. Після наради голів фракцій з керівництвом ТОДА і облради була оголошена перерва до 14.30 год. Представники «Свободи» запросили всіх охочих продовжувати бюджетні слухання.

Знову депутати зібралися в сесійній залі близько 15-ї год. Зареєструвалося 42 депутати.

«Сьогодні майже п’ять годин тривали бюджетні слухання. Але на них не прийшов голова ОДА Валентин Хоптян та начальники управлінь будівництва та інфраструктури. Відповідно, громада не могла поставити їм запитання і отримати відповіді. Тому збори прийняли рішення ухвалювати бюджет після закінчення громадських слухань. ВО «Свобода» підтримує таке рішення зборів», – заявила керівник фракції ВО «Свобода» Марія Чашка, яка тільки одна зареєструвалася від своєї політичної сили.

«Прошу передати персонально Олегові Тягнибоку мої слова. Сьогоднішні події в облраді – це політичний шантаж і намагання працевлаштувати одну людину на посаду голови облради», – відповів Марії Чашці представник фракції Партії регіонів Павло Федик.

«Я не розумію цієї ситуації. Ми не приймаємо бюджет. Півтори тисячі інвалідів 1-ї групи після нового року не отримають допомоги. Виникають питання з виплатами зарплати медикам, освітянам та іншим «бюджетникам», допомоги соціально незахищеним, багатодітним родинам, воякам УПА … Як зможе працювати «швидка допомога», якщо інших джерел фінансування, окрім обласного бюджету, у 2013 році немає», – резюмував заступник голови ТОДА Василь Гецько.

Після цього головуючий оголосив перерву в сесійному засіданні на невизначений термін. «Робимо перерву на сесії, і я звертаюся до керівництва ВО «Свобода», щоб вони дали офіційний коментар, коли вони будуть готові до співпраці з бюджету Тернопільської області на наступний рік», – підсумував в.о. голови Тернопільської облради Сергій Тарашевський.

Після оголошення перерви (близько 16-ї год.), Марія Чашка повідомила журналістам, що бюджетні слухання продовжаться 2 січня 2013 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here