Головна Політакценти Бережани можуть перестати бути містом

Бережани можуть перестати бути містом

Бережани не місто? Саме так пропонують змінити статус з міста на не місто в Уряді.

Щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.

В результаті, згідно з визначенням нинішні міста Бар (Вінницька область), Бережани (Тернопільська область), Берислав (Херсонська область), Кагарлик (Київська область) та багато інших вже не зможуть вважатися містами.

Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об’єднатися в громаду. А об’єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.

У законопроекті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проект рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього. А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.

Кабмін подав у Раду проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України. Документ був зареєстрований 24 січня. Законопроект президент зобов’язав уряд подати в Раду до 1 січня 2020 року, однак він з’явився із запізненням у місяць.

Проект уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж. За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.