Головна Події В Тернополі солом’яні ангели і дідухи

В Тернополі солом’яні ангели і дідухи

дідух

дідухВолинські майстри плетіння виробів із сіна сьогодні в українському домі “Перемога” навчали своєму мистецтву тернополян, передає Бізнес область

 

 

Вони переконані – витвори із природних матеріалів, виготовлені власноруч, приносять у дім тепло та затишок і споконвіку є одним із атрибутів Різдва. Найбільше присутнім сподобалося робити янголят, які приносять щастя в оселі. Святкового настрою учасникам додала як виставка робіт із сіна волинських майстрів “Солом”яний ангел”, так і тернопільських умільців – педагогів і вихованців Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру “Дідух у вишиванці”.

Упродовж двадцяти років педагоги і вихованці обласного Тернопільської еколого-натуралістичного центру працюють над виготовленням різдвяних дідухів. У їх колекції – новорічна атрибутика із усіх куточків області, яка відтворює особливості традицій певної території.

Іван ГЕРЦ директор Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру:

Комусь здається, що зробити дідуха дуже легко, то це зовсім не те. Для того, щоб виготовити дідух, необхідно заготовити матеріал. Це перше. По-друге, дитина, яка готує цей дідух, педагогічний працівник, який готує цей дідух, повинен вивчити звичаї і обряди нашого народу.

Торкнутись народних глибин допомогає і робота із сіном, переконана гостя тернопільського свята, волинянка Ольга Грицюк, особливо, коли робота колективна і активну участь у ній бере уся родина. Запах дитинства – меліси і м’яти, запашного сіна може викликати лише приємні емоції і відчуття. Упродовж січня “Солом’яний ангел” створював новорічний настрій волинянам. Майстриня зізнається – у цю пору їх студія була особливо популярною в Луцьку. У них було все для новорічної казки – і атмосфера, і запах сіна, і навіть сніг.

Ольга ГРИЦЮК майстриня плетіння виробів із сіна (м. Луцьк):

В нас студія працює в трьох напрямках – робота з дітками, з батьками і арт-терапія для вагітних. Основний напрямок – заохотити людей до творчості, хоча б один раз в житті зробити те, що людині завжди хотілося зробити, а все не було часу. Темп життя сьогодні не дозволяє людям згадати істині потреби, істині бажання. Ми повертаємось до людей, які хочуть творити.

Тернополяни вправлялися у майстерності із захопленням. Їх творчі наставники переконали: якщо взятися за роботу з добрими намірами і з готовністю зануритись у дитинство, а ще трішки пофантазувати, то кожному під силу стати творцем.