Головна Події Тернополяни цілий місяць носили свої “шмайсери” з під стріх в міліцію

Тернополяни цілий місяць носили свої “шмайсери” з під стріх в міліцію

злочин

злочинПротягом квітня по всій Україні, у тому числі, і на території Тернопільської області, проходив місячник добровільної здачі зброї. Скориставшись наданою можливістю, мешканці Тернопільщини здали до органів внутрішніх справ 158 одиниць різнокаліберної зброї. Серед арсеналу – зброя армійського взірця, мисливська нарізна і гладкоствольна, холодна зброя, понад півтори тисячі боєприпасів, півсотні спеціальних засобів. Завдяки місячнику, 43-х жителів області не притягуватимуть до кримінальної відповідальності.
Із загальної кількості зданих небезпечних предметів 50 зареєстровано в особисте користування громадян, вирішується питання про реєстрацію ще 36 одиниць зброї.
Як показав проведений місячник, люди продовжують тримати вдома знахідки часів війни. Як правило, їх відкопували під час проведення земляних робіт, виявляли, ремонтуючи старі будівлі. Є, стволи, які жителі області незаконно придбали ще п’ятдесят років тому за кордоном.
Житель Кременецького району, приміром, здав мисливську гладкоствольну рушницю, яку придбав хтось з його родичів ще у 70-их роках минулого століття. Зброя була незареєстрована, тож чоловік вирішив позбутися зайвих клопотів, здавши небезпечний предмет правоохоронцям. Так само вчинив мешканець Шумська. Він добровільно відмовився від мисливської гладкоствольної рушниці турецького виробництва. Мешканець Гусятина приніс до органів внутрішніх справ обріз карабіна, який виявив під час проведення земельних робіт на присадибній ділянці. Понад п’ятсот боєприпасів здав тернополянин. Зі слів чоловіка, небезпечну знахідку він знайшов на власній земельній ділянці в одному із сіл Зборівського району.