Головна Події Сьогодні владика Нестор відслужив святкову Божественну літургію

Сьогодні владика Нестор відслужив святкову Божественну літургію

НесторСьогодні у церкві Різдва Пресвятої Богородиці міста Тернополя високопрео- священнійший Нестор, архиєпископ Тернопільський і Бучацький Української православної церкви Київського патріархату, відслужив святкову Божественну літургію. Участь у ній взяв голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Очільник обласної ради привітав владику Нестора з піднесенням до сану архієпископа: «Зичу Вам міцного здоров’я і сили духу, які так необхідні у Вашому нелегкому служінні. Вам довірена велика і відповідальна місія – вести за собою численну паству вірних».

Олексій Кайда побажав Його Високопреосвященству Божої мудрості, молитовного заступництва духовного покровителя преподобного Нестора Літописця та довгих і щедрих літ.

Довідка. Архиєпископ Тернопільський і Бучацький НЕСТОР (в миру Андрій Анатолійович Писик) народився 22 травня 1979 р. в смт. Підволочиськ Тернопільської області в родині службовців. В 1996 р. поступив на навчання в Київську Духовну Семінарію, після закінчення якої в 1999 р. продовжив навчання в Київській Духовній Академії. Завершив навчання в КДА в 2003 р. з присвоєнням вченого ступеня кандидата богослів’я за роботу «Досвід православної антропології в творіннях св. Отців та монашеській традиції». Того ж року призначений викладачем КДАіС.

26 жовтня 2000 р. намісником Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря єпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм пострижений у чернецтво з нареченням імені Нестор (на честь преподобного Нестора Літописця). Того ж року рукоположений на ієродиякона, а 28 травня 2001 р. Святійший Патріархом Філаретом рукоположений на ієромонаха. З 10 листопада 2003 р. – секретар Патріарха, з 22 лютого 2005 р. – намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва.

Рішенням Священного Синоду від 28 лютого 2006 р. обраний на єпископа Тернопільського і Бучацького. Очолена Святійшим Патріархом Філаретом архиєрейська хіротонія відбулася 5 березня 2006 р. у Володимирському кафедральному соборі Києва.

Удостоєний вищих церковних нагород: Ордену Святого Юрія Переможця (14.12.2006 р.).

23 січня 2012 р. Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан архиєпископа.