Головна Події Наркомани на городі ріжуть маковиння, а міліція влаштовує засідки

Наркомани на городі ріжуть маковиння, а міліція влаштовує засідки

У Тернополі триває оперативно-профілактична операція під умовною назвою “Мак-2012”, під час якої правоохоронці приймають заходи щодо виявлення і знищення незаконних посівів маку і конопель, перекриття каналів надходження наркотичних речовин до споживачів. Адже як і хворобу, наркотичну залежність легше не допустити, аніж лікувати, тому наполеглива боротьба міліції з розповсюдженням наркотичних речовин дає свої позитивні результати.

Як повідомив начальник дільничих інспекторів Тернопільського міського відділку міліції Іван Паньків, на сьогоднішній день у рамках операції «Мак-2012» проводиться ретельна перевірка громадян, які були причетні до незаконних операцій із наркотиками і допускають вживання наркотичних засобів.  Слід зазначити що дедалі частіше згубна звичка охоплює все молодші верстви населення, які своє перше «знайомство» з дурман-зіллям влаштовують на дискотеках, різного роду молодіжних «тусовках» тощо.

Власне минулого тижня лави міліцейських підоблікових поповнив ще один тернополянин, який потрапив у поле зору правоохоронців. В останнього було вилучено паперовий згорток із подрібненою коноплею.

– Юнак привернув увагу тим, що серед білого дня у громадському місці на масиві «Сонячний» розпивав слабоалкогольні напої, – говорить Іван Паньків. – Відтак його було доставлено до відділу міліції, щоб встановити вік, оскільки у правоохоронців виникли сумніви стосовно його повноліття, та притягнути до адміністративної відповідальності за вчинене порушення.  З’ясувалося, що тернополянину 20-років, однак, як виявилося, той мав у кишені паперовий згорток із подрібненою речовиною зеленого кольору. Сам правопорушник пояснив, що це коноплі, які він назбирав в одному із сіл Тернопільського району та зберігав для власних потреб.

Відносно правопорушника правоохоронці склали протокол за незаконне зберігання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту у невеликих розмірах, та направили для розгляду у суд.

Ще один тернополянин, у якого міліціонери також вилучили подрібнену речовину зеленого кольору, навіть не намагався сховати «дурман» у кишені, навпаки, відразу ж зізнався, що має «травку».  На даний час вилучену речовину направлено на дослідження, проводиться перевірка.

– Основними наркотичними засобами, характерними для нашого регіону, є ацетильований або екстракційний опій, який виготовляється з макової соломи снодійного (опійного) маку, його вживають близько 80% наркоманів, а також марихуана, яку готують з конопель, – каже Іван Паньків. – Тому в рамках операції «Мак» особлива увага приділяється виявленню незаконних посівів та вирощуванню снотворного маку й конопель. Громадянам варто знати, що  законодавством України  передбачено відповідальність за незаконне культивування нарковмісних рослин. Так, за незаконний посів  або незаконне вирощування снодійного маку в кількості до 100 рослин чи до 10  рослин конопель на господаря  рослин накладається адміністративний штраф від 306 до 1700 грн. У випадку коли кількість рослин маку перевищує кількість від 100 до 500 екземплярів, а конопель – від 10 до 50 рослин їх власнику загрожує штраф від 1700 до 8500 грн. або ж арешт терміном до 6 місяців чи обмеження волі на строк до трьох років.

Якщо ж на присадибній ділянці буде виявлено більше 500 рослин маку чи більше 50 рослин конопель, господарю «світить» позбавлення волі від 3 до 7 років.

Згідно з чинним законодавством за невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикоростучих конопель або снотворного маку, тягне  за собою накладення штрафу.

Загалом у Кримінальному кодексі України є 15 статей, в яких виписані всі види злочинів, що пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів – від, на перший погляд, «невинних посівів» маку чи конопель до утримання приміщення для незаконного виготовлення та вживання наркотиків. Когось це зупиняє, а хтось на цьому намагається заробити легкі гроші. Однак потрібно добре зважити, чи варто втрачати здоров’я, свободу заради сумнівного задоволення чи матеріального прибутку…

Вікторія Мельник «Номер один»