Головна Події ДТП з Хоптяном – нові подробиці трагедії

ДТП з Хоптяном – нові подробиці трагедії

Хоптян Валентин

Хоптян Валентин«ФАКТАМ» вдалося з’ясувати деякі подробиці гучного ДТП у Хмельницькій області, в результаті якого двоє пасажирів «дев’ятки», що зіткнулася зджипом який їхав по зустрічній смузі , сильно постраждали, а ще один пасажир загинув. Підозрюють, що за кермом злощасного позашляховика був начальник Тернопільського обласного управління ДАІ. Хоча в день трагедії винуватцем того, що сталося називали обласного губернатора

Аварія на Хмельниччині, в результаті якої одна людина загинула, а двоє з тяжкими травмами потрапили до лікарні, відбулася в самий переддень Нового року – ввечері 31 грудня. І незважаючи на те, що з тих пір минуло вже чимало часу, скандал не вщухає. ДТП сталося при досить дивних обставинах: авто їхало по трасі Гусятин – Хмельницький «дев’ятку» врізалася машина яка мчала по зустрічній смузі, а саме чорна «Тойота Ленд Крузер». Помітивши джип, який раптово виник на шосе, власник «дев’ятки» спробував звернути вбік, але не встиг. Легковик в одну секунду перетворилася на купу металобрухту …
Побачивши, що накоїв, винуватець аварії зник з місця злочину. Побиту «Тойоту» знайшли тільки наступного дня. А от щодо її водія відразу виникли питання. Так, 1 січня в центральних ЗМІ з’явилася інформація, що за кермом злощасного автомобіля був не хто інший, як губернатор Тернопільської області Валентин Хоптян. Буквально на наступний день це люто спростовували сам Хоптян, його підлеглі і міліція. Винуватця ДТП швидко знайшли – він нібито сам зізнався в скоєному. Однак незабаром виявилося, що в момент аварії ця людина перебувала зовсім в іншому місці. Потім з’явився новий підозрюваний – начальник Тернопільської обласної ДАІ Віктор Пак. Але чи довго він протримається в статусі підозрюваного? Або завтра виявиться, що винен все ж хтось інший? І чи справді тернопільський губернатор зовсім не причетний до ДТП, в чому він зараз всіх намагається переконати?
«Джип їхав по зустрічній смузі, наче так і треба»
Постраждалих пасажирів «дев’ятки» ми знайшли в тернопільській обласній лікарні. Вірніше, з пасажирів залишилася в живих тільки 55-річна Леся Лунь. Її чоловік, що їхав на передньому сидінні автомобіля, загинув на місці. Водій вижив, але його стан медики досі оцінюють як важкий. Чоловік практично не розмовляє. Нарікає, що момент ДТП зовсім не пам’ятає – лише раптово з’явилися з темряви фари.
Дорога в день аварії була вільною не тільки від снігу та льоду, але навіть від машин. І начебто ніщо не заважало двом автомобілям роз’їхатися …

-Напевно, він втратив свідомість, – каже Леся Лунь. Все тіло жінки буквально чорне від ударів і гематом. Голову прикриває марлева пов’язка, під якою видно запеклася кров. Зубів майже не залишилося, очі пошкоджені осколками. – Я свідомості не втрачала. Тільки потім, у лікарні … Все відбулося за якусь частку секунди. Дорога була вільною, навіть порожньою. І раптом різко засліпили фари. Я побачила, як прямо на нас, не пригальмовуючи, мчить велика машина. З жахом зрозуміла: вона вже настільки близько, що зіткнення не уникнути … Я закричала. Нашу машину різко розвернуло вбік, і стався сильний удар.

– Може, джип когось обганяв?

– Ні, на трасі не було інших машин, – хитає головою Леся Дем’янівна. – Джип просто їхав по зустрічній смузі, наче так і треба. Коли ми зіткнулися, я відчула, що сильно вдарилася головою. На мене посипалися осколки скла. А коли все стихло, я почала кликатичоловіка який сидів на передньому сидінні . Але ні він, ні водій не відгукнулися. У машині звідусіль стирчали якісь залізяки, все було розбито і пошматовано. Долаючи сильний біль в ногах і грудях, я обережно відкрила дверцята і вийшла з салону. Господи, що я побачила! Вся передня частина нашої «дев’ятки» стиснулася в гармошку. Чоловік і водій сиділи в однакових позах, опустивши голови. Коли я відкрила двері водія, він заворушився і, зойкнувши, відкинувся на заднє сидіння – спинка його крісла була поламана. До чоловіка я спробувала дістатися через водійське сидіння. Пам’ятаю, торкнула його за руку, але він навіть не ворухнувся. Напевно, вже не дихав …

Джипа, який врізався в «дев’ятку» ніде не було видно. На асфальті залишилися тільки якісь уламки, але від якої з машин вони відлетіли, зрозуміти було складно. Ридаючи від безпорадності, Леся Дем’янівна час від часу торкалася до чоловіка, але чоловік не подавав ознак життя.

– Я кричала, кликала його, – Леся Лунь гірко плаче. – Потім приїхала «швидка». Ще я пам’ятаю білий автобус. Помітивши на трасі розбиту машину, його водій зупинився і навіть спробував надати нам допомогу. Особи я бачила смутно. Але, напевно, хтось з пасажирів був з Гусятина і впізнав мене. Якась жінка закричала: «Це ж Леся Лунь з чоловіком розбилися! Потрібно повідомити їх рідним! »Хтось весь час повторював, що у чоловіка немає пульсу …
«Цей автомобіль належить не обласної адміністрації, а одному з тернопільських комерційних підприємств»
Днями Лесі Лунь зробили операції на щелепі і на поламаній ключиці. Скільки ще буде потрібно хірургічних втручань, поки не відомо. Біля її ліжка цілодобово чергує син Віталій.

– У деяких газетах писали, що батьки прямували в Гусятин Тернопільської області. Це не так, – розповідає Віталій. – Вони, навпаки, їхали з Гусятина до Хмельницького, де повинні були зустрічати мене на вокзалі. Я приїжджав з Києва, ми збиралися разом святкувати Новий рік. Батьки дуже чекали цієї зустрічі. Викликавши таксі, подзвонили мені і сказали, що спеціально виїжджають заздалегідь. Тому, вийшовши з поїзда і не побачивши їх на пероні, я відразу зрозумів: щось трапилося. В будинку до мого приїзду вже був накритий новорічний стіл.

– Ви б бачили, як чоловік чекав Віталіка! – Намагаючись стримати знову набігли на очі сльози, каже Леся Дем’янівна. – Цілий день ходив задоволений, сміявся, жартував. Коли приїхав таксист на «дев’ятці», я ще уточнила в нього, чи не слизька дорога. «Ні, що ви, – махнув рукою водій. – Снігу адже немає, морозу теж. Звідки взятися ожеледиці? »

– Машину знайшли, а от винних ніяк не виявлять, – супиться Віталій. – Судячи з усього, справу намагаються зам’яти. Або хоча б перекласти на когось вину. Я не знаю, хто був за кермом іномарки, і нічого не можу стверджувати. Але думаю, ви самі прекрасно розумієте, що відбувається.
Водій постраждалої «дев’ятки», стан якого медики досі оцінюють як важкий, практично не розмовляє і момент ДТП зовсім не пам’ятає – лише раптово з’явилися з темряви фари

Підозра на тернопільського губернатора Валентина Хоптян впала в першу чергу тому, що влаштував аварію «Ленд Крузер» з чотирма п’ятірками на номерному знаку знаходився в його розпорядженні. Хоптян більше року їздив на цьому джипі по всій області. І те, що машина належить головному обласному чиновнику, знали всі тернополяни. Крім того, в інтерв’ю місцевим газетам і губернатор, і його дружина не раз заявляли, що поїдуть зустрічати Новий рік до Хоптяна на батьківщину – в село Вікторівка Чемеровецького району Хмельницької області. Неподалік від цього села і сталося ДТП.

Спочатку інформацію про те, що до пригоди причетний Хоптян, у Хмельницькій обласній міліції не підтвердили і не спростували. Але вже 3 січня правоохоронці категорично заперечували участь Валентина Хоптян в цій історії.

– Це був не він, і до того, що трапилося губернатор Тернопільської області взагалі не має ніякого відношення! – Заявили «ФАКТАМ» в прес-службі хмельницької обласної міліції. – Водій «Тойоти» на наступний день сам прийшов у міліцію і в усьому зізнався.

На питання, як же він міг опинитися за кермом автомобіля тернопільського губернатора, правоохоронці відповіли наступне:

– «Тойота Ленд Крузер» губернатору не належить. У результаті оперативно-розшукових заходів ми з’ясували, що на цей транспортний засіб був виписаний тимчасовий реєстраційний талон, виданий Тернопільської обласної держадміністрації. Однак на момент ДТП термін договору оренди закінчився, і обладміністрація повернула машину власникам. Джип належить одному з тернопільських комерційних підприємств.

Якому саме, в міліції не уточнили. А от з датою, коли нібито закінчився термін оренди автомобіля, вийшла плутанина. Так, на сайті Тернопільської обладміністрації з’явилося повідомлення, що термін договору закінчився 26 грудня. Тим часом міністр внутрішніх справ України назвав іншу дату – 27 грудня. А заступник начальника Тернопільської обласної міліції Василь Облещук незабаром офіційно заявив, що злощасну «Тойоту» насправді взагалі ніхто не орендує – за його словами, автомобіль належить банку і знаходиться в тимчасовому користуванні Тернопільської облдержадміністрації.
«Ми нічого не святкували. Я просто зустрівся з керівниками районів і подякував їм за роботу »
Втім, це була далеко не єдина нестиковка. Третього січня Валентин Хоптян дав прес-конференцію, на якій ще раз спростував свою причетність до ДТП, заявивши, що увечері 31 грудня він з сім’єю знаходився у родичів у Києві, та й добирався туди на власному автомобілі «Сузукі». Однак кількома годинами раніше в той же день губернатора бачили на ярмарку в Тернополі. І саме на нещасливій ​​«Тойоті» з чотирма п’ятірками на номерному знаку.

– Він був на цьому автомобілі, це бачили всі, – підтвердив «ФАКТАМ» депутат Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. – Ми з заступником Хоптян Петром Гочем та іншими чиновниками особисто спостерігали, як він їздив по ярмарку саме на тій машині, яка ввечері потрапила в ДТП. Я офіційно заявляв про це на сесії обласної ради. Не знаю, з ким і коли були розірвані договори оренди, але факт залишається фактом: 31 грудня губернатор їздив на цій машині.

– А після ярмарку поїхав в заміський ресторан «Хутір», – розповів тернополянин Дмитро. – Вони вирушили туди цілим кортежем – в ресторан з’їхалися начальники усіх районних адміністрацій. Так би мовити, підводили підсумки року. Не знаю, о котрій годині звідти поїхав Хоптян, але банкет тривав довго – як мінімум години до п’ятої вечора.

Ось що сказав сам Валентин Хоптян 3 січня на прес-конференції в Тернопільській облдержадміністрації.

– 31 грудня о 13.30 я виїхав з Тернополя на власному автомобілі «Сузукі», – поглядаючи на лежачий перед ним листок, говорив губернатор. – Прибув у своє рідне село, забрав дружину. Ми спочатку планували святкувати Новий рік там, але діти не приїхали. О 16.30 ми вирушили до Києва.

– Є інформація, що в той день ви були на ярмарку, після чого з начальниками районних адміністрацій святкували Новий рік у ресторані «Хутір», – уточнив хтось із кореспондентів.

– Ми нічого не святкували, – запротестував губернатор. – Я просто зустрівся з керівниками районів та їх заступниками, подякував за роботу. Торік наша область показала особливо хороші результати.

– Люди бачили, що на ярмарку ви були на тій самій «Тойоті».

– Я не був на «Тойоті». Вірніше, я був на «Тойоті», але на інший. У нас їх дуже багато. «Тойот» з номерами «5555» в області чотири або п’ять штук. Після цієї зустрічі я вже їхав на власному автомобілі. У мене два автомобілі: «Фольксваген» і «Сузукі».

– Так що ж це була за «Тойота», на якій ви були на ярмарку? – Вкрай заплуталися журналісти.

– Я їздив і на «Тойоті», і на своїй машині … Але це не та «Тойота», яка потрапила в ДТП. Я просто сідав в неї і їхав, куди потрібно. Наприклад, заїжджав в автодор – ми дарували їм подарунки.
– Тобто ця «Тойота» не належала обласної адміністрації, – резюмували журналісти.

– Ні, вона ніколи не належала обладміністрації. Вона належала банку. Особисто я не сідав за кермо з тих пір, як став губернатором області. У мене є два водії. Сідати за кермо нам заборонив Президент – ми люди державні, нам потрібно вирішувати багато проблем. Про аварію я дізнався ще по дорозі до Києва. Мені зателефонував генерал (начальник Тернопільської обласної міліції. – Авт.) І сказав, що в Чемеровецькому районі трапилася така аварія.

– Він що, особисто повідомляє вам про кожну аварію?

– Про всі аваріях, пов’язаних з нашим транспортом.
«Водій« Тойоти »при аварії повинен був постраждати. А у Пака жодної подряпини »
Після настільки неоднозначних коментарів ситуація не те що не прояснилася, а тільки ще більше заплуталася. Підлила масла у вогонь і історія з чоловіком, який нібито сам прийшов у міліцію і зізнався, що був за кермом «Тойоти». Його тут же поклали в Чемеровецьку районну лікарню і нікого, окрім слідчих, до нього не пускали. Коли журналісти тернопільської газети «Наша Батьківщина» прийшли в лікарню, радо зустрів їх головлікар і запевнив, що поспілкуватися з обвинуваченим не вийде, тому що «його травми настільки серйозні, що до нього заборонені будь-які візити». Тут же виникло питання: як з такими важкими травмами він міг виїхати з місця ДТП і ще цілу добу не звертатися за допомогою до медиків? Травматолог ж на питання про тілесні ушкодження пацієнта сказав, що в нього ушкодження … легкого ступеня тяжкості.

Незабаром з’ясувалося, що за кермом «Тойоти» все-таки була інша людина. Начальник Департаменту зв’язків з громадськістю МВС України Володимир Поліщук заявив, що з раніше затриманого чоловіка зняті всі підозри – мовляв, в момент, коли сталося ДТП, він був зовсім в іншому місці. Ми спробували розшукати цю людину, але в Чемеровецької лікарні його вже не було. Двері в його квартирі ніхто не відкрив. Якась жінка через двері підтвердила, що тут дійсно проживає Олег Петрович. «Але він не дає ніяких коментарів, – відрізала жінка. – Ідіть, ми все одно вам не відкриємо ».

Потім раптом з’явився новий обвинувачений. Ним став начальник Тернопільської обласної ДАІ Віктор Пак. Але як він міг опинитися на місці аварії на Хмельниччині, якщо єдиний, кого бачили 31 грудня в тих околицях на нещасливої ​​«Тойоті», був Валентин Хоптян? З’ясувати обставини ДТП у самого Пака не вдалося – як тільки на нього впала підозра, начальник обласної ДАІ зліг у лікарню з інсультом. Поспілкуватися з журналістом «ФАКТІВ» Віктор Пак не захотів – нас навіть не пустили до нього в палату.

– Туди нікого так просто не пускають, – розповіла медсестра, що попросила не називати її імені. – Пацієнт лежить в індивідуальній палаті. Дуже нервує – викурює по кілька пачок сигарет в день. Палата вся задимлена – зайти неможливо. До нього тільки міліціонери і приходять. Наскільки ми зрозуміли, на місці ДТП Віктор Пак був. Але чи він сидів за кермом тієї машини? Кажуть, та «Тойота» сильно побита, тому, найімовірніше, водій повинен був постраждати. А у Пака жодної подряпини! Один Бог знає, що у них там сталося тієї ночі …
«Де, кажете, була аварія? На трасі Гусятин – Хмельницький? Тоді все сходиться »
Тільки в рідному селі Валентина Хоптян Вікторівка дещо прояснилося. Місцеві жителі (а їх від сили всього-то чоловік 250) обговорюють цю тему вкрай обережно, не називаючи ні своїх імен, ні прізвищ. Тим часом те, що вони розповіли, поставило під сумнів озвучену на прес-конференції версію Хоптян.

– Він тут був, причому заїжджав явно не лише для того, щоб забрати дружину, – розповів односелець. – Прибули сюди цілим кортежем: близько четвертої години дня до будинку батька Хоптяна підкотили три позашляховики – дві чорні «Тойоти» (одна з них з номерами «5555») та сріблястий джип. Хоптян і чоловіки зайшли в будинок, а хвилин через тридцять під’їхали кілька «дев’яток», з яких вийшли співробітники районної ДАІ. Пробувши в будинку близько півгодини, вони поїхали. А близько семи годин вечора відбув і Хоптян «зі свитою». З ним була Надя – його дружина. Я сам бачив, як Хоптян сідав у свою машину (на прес-конференції Хоптян заявляв, що вже о 16.30 він їхав до Києва. – Авт.).

– З шумом приїхали і з таким же шумом поїхали, – каже літня сусідка. – Тільки ви не пишіть, в якому я живу будинку – мені неприємностей не треба. Ось Марія з будинку, який якраз навпроти будинку Хоптянів, ще 1 січня розповіла якомусь телеканалу на камеру, що бачила їх тут. З тих пір вона взагалі не показується на вулиці. Може, залякали. Або поїхала кудись – від гріха подалі. Де, кажете, сталася аварія? На трасі Гусятин – Хмельницький? Тоді все сходиться. Хоптян з «кортежем» виїхав звідси близько семи годин вечора, а о 19.40 сталася аварія. Іншою трасою вони слідувати не могли – з нашого села можна виїхати тільки через Чемирівці. А звідти потрапляєш на шосе Гусятин – Хмельницький. Все говорить про те, що Хоптян там був. Хіба що він пересів в якусь машину по дорозі …

– Все правильно, Хоптян дійсно був у рідному селі допізна, – розповіло джерело в правоохоронних органах. – Він був на тій самій «Тойоті» з чотирма п’ятірками на номерному знаку. З ним – ще два позашляховики. В одному з них сидів начальник обласної міліції та кілька його підлеглих. В іншій – начальник обласної ДАІ Віктор Пак. За його словами, він їхав на особистій машині Хоптяна – сірій «Сузукі». Але в момент ДТП за кермом «Тойоти» дійсно знаходився даїшник Пак.

На даний час вже задоволено рапорт Бортняка.