11 травня, Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області, зафіксовано факт скиду забруднюючих стічних вод із очисних споруд комунального підприємства «Тернопільводоканал», що ймовірно призвело до забруднення річки Серет в районі сіл Велика Березовиця, Острів, Буцнів та далі по течії, включно до міста Чорткова.
На даний час відповідними службами проводяться лабораторні дослідження зразків води.
З метою попередження негативного впливу забруднених вод на життєдіяльність населення, Територіальне управління МНС в області звертається до мешканців прилеглих до ріки Серет населених пунктів утриматись від купання, вилову риби та подальшого її вживання, забору води для пиття, приготування їжі та миття посуду.
Симптоми харчового отруєння:
Перша стадія – нудота, почуття тяжкості в шлунково-кишковому тракті або «розпирання» шлунка, відрижка, позиви на блювоту, незначне підвищення температури.
Друга стадія – діарея (розлад шлунка), біль у животі, блювота, нудота, висока температура, знижений артеріальний тиск, прискорене серцебиття, непритомність, судоми м’язів.
При харчовому отруєнні лікарі рекомендують:
1. При перших ознаках харчового отруєння слід негайно промити шлунок чистою водою, можна злегка підсоленою. Випити максимум, потім викликати блювоту. Повторювати процедуру слід доти, поки зі шлунка не почне виходити вода без сторонніх домішок.
2. Після промивання шлунка слід прийняти ентеросорбенти (засоби детоксикації), що допоможуть вивести отруйні речовини з організму. Переважно це активоване вугілля, смекта, ентеросгель тощо. Приймати слід згідно з інструкцією.
3. Якщо очистити шлунково-кишкового тракту не вдалося і токсини встигли всмоктатися в кров, слід почати пити мінеральну воду без газу. Це допоможе швидше очистити організм і відновити водний баланс. Зверніть увагу: пити треба часто, плавно, невеликими ковтками, щоб не давати додаткового навантаження на постраждалий організм.
Якщо відбулася дуже велика втрата рідини, слід приймати розчини, що дозволять відновити баланс мінералів і електролітів.
4. Після промивання шлунка та прийому ліків, слід зберігати спокій. Перебуваючи на питному режимі, бажано 5-7 годин або більше не вживати їжу, потім перейти на щадний, дієтичний раціон.
5. При харчовому отруєнні в жодному разі не рекомендується пити закріплюючі засоби.