Головна Події Є загроза закриття сайтів у 7 денний термін

Є загроза закриття сайтів у 7 денний термін

EX.ua

EX.uaЗа неофіційними даними, депутати ВР готують законопроект, який дозволить закривати будь-який файлообмінник.

Депутати вигадали новий спосіб боротьби з “неугодними” сайтами Регіонал Максим Луцький планує 25 квітня рекомендувати до другого читання законопроект, який дозволить закривати будь-який інтернет-ресурс або файлообмінник без рішення суду, повідомила у своєму блозі депутат Леся Оробець. За її словами, у разі прийняття даного законопроекту, фінансові і правові санкції можна буде пред’явити будь-якому українському провайдеру та файлообмінникам з метою контролю за інтернет-простором в період передвиборної кампанії до Верховної Ради. “У разі прийняття проекту нинішня більшість отримає контроль над інформаційним інтернет-простором, а також його комерційними ресурсами”, – зазначає депутат. Зокрема, законопроект передбачає можливість припинення роботи інтернет-ресурсу за сприяння провайдерів. Найбільш небезпечна для громадян новація, передбачена проектом, полягає у впровадженні процедури знищення інтернет-ресурсів упродовж семи днів без рішення суду, лише за підписом чиновника середньої руки.

Технологічно це виглядатиме таким чином. Суб’єкт авторських чи суміжних прав (заявник) з реальних чи надуманих причин звертається до провайдера з вимогою припинити користування такими правами з боку гіпотетичного “порушника” (а ним може бути будь-який ресурс у інтернет-мережі), подавши при цьому комплект документів в обґрунтування такого “порушення”. До прикладу, договори про належність прав. “У цьому випадку провайдер має у дводенний термін попередити “порушника” про необхідність усунення порушення. До прикладу, нібито “піратського” контенту. А якщо той продовжує розміщувати оспорювані об’єкти інтелектуальної власності або не надає пояснювальні документі упродовж двох наступних робочих днів, провайдер зобов’язаний заблокувати доступ до них або вилучити їх. А якщо це технічно неможливо – обмежити чи взагалі припинити надання послуг “порушникові”. Іншими словами, закрити доступ до його сайту”, – пояснила нардеп.

Нагадаємо, останнім гучним скандалом із закриттям файлообмінників була історія з EX.ua. 31 січня міліція припинила діяльність ресурсу за порушення прав інтелектуальної власності. Протягом двох днів був заблокований домен сайту. EX.UA відновив роботу 3 лютого, проте до теперішнього часу більша частина інформації на ньому залишається недоступною.
Джерело: tsn.ua

1 коментар

  1. Нардепы пытаются заткнуть рот последнему оплоту демократии в Украине- Интернету, который им как гвоздь в заднице. Суды под себя подмяли, законы, милицию, сбу, телевидение..- все под ними…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here