Головна Події Як тебе відбілити, Тернополе мій…

Як тебе відбілити, Тернополе мій…

расизм

расизмТернопіль в цивілізованій Європі протягом кількох днів став асоціюватися не лише з чемпіонатом з водно-моторного спорту, теплим тротуаром та частиною його бренду піснею Файне місто Тернопіль.

Декілька днів світові медіа масують тему пов’язану з расизмом в нашому місті породжену невдалою публікацією на шпальті Нової Тернопільської газети, неодноразово згадуваною в місцевих і всеукраїнських ЗМІ. Ми не можемо бути осторонь цього процесу і звісно хочемо подати просто точки зору з різних сторін.
Перша сторона це газета, яка відмовляється відповідати за надрукований матеріал і не з’явилася на засідання круглого столу організованого Тернопільським прес-клубом пов’язаного з вирішенням даної проблеми.
Друга сторона студенти, які навчаються в Тернополі, яких безпосередньо зачепили «розбірки». Кількох студентів яких зображено на фото колажі ледь не виключили з ВНЗ (Технічного університету) з мотивацією якщо ти на фотографії значить ти брав участь в описаних в статті подіях. Студенти конголезьці розповіли що їхнім українським друзям забороняють з ними спілкуватися після публікації в газеті. З них сміються українські студенти.
Третя сторона Медична академія, яку безпосередньо згадують в публікації та Технічний університет де навчаються студенти . Два великих ВНЗ, які вже в цьому році можуть втратити студентів, що в принципі дорівнює скороченню робочих місць. Представники ТДМУ пообіцяли підрахувати збитки в разі втрати ними іноземних студентів та продати позов на газету з відшкодуванням втрат. Представники ж Технічного університету розповіли про те, як проводять роботу з іноземними студентами і про те як кілька днів стримують їх протестні настрої та бажання не завершивши навчання виїхати з України.
Четверта сторона – правоохоронні органи які в особі міліції повідомили про те, що реагують на звернення іноземців щодо порушення їх прав та про поодинокі випадки побутових злочинів в середовищі. Представник прокуратури запевнив про перевірку газети пов’язану з даним інцидентом. Нам з наших джерел стало відомо, що даною справою зацікавилась генпрокуратура. Речником прокуратури були сказані золоті слова про те, що діяльність в правому полі не породила би такого розголосу і подальших висновків.
Сторона влади, п’ята. Позиція двох голів області та міста з даної проблематики кардинально протилежна. Якщо позицію мера озвучив працівник апарату чітко та коротко, і основна суть якої те, що ми маємо вживатися на одній території терпимо, а журналісти мають пильно підбирати теми і форму публікацій. Думку Олексія Петровича Кайди ми висловлювати не будемо і пропонуємо переглянути відео.

І позиція моя, як автора публікації, яка можливо і не перегукується з позицією тернополян чи гостей міста але виражається в одній простій формулі: пляма, яка асоціює Тернопіль з расизмом надто швидко виникла, проте її надто довго прийдеться вибілювати, і ні наше озеро, ні чудові парки, ні велика кількість церков і строкатість конфесій, ні фонтани і клумби, ні теплий тротуар, ні навіть міжнародні змагання з престижного водно-моторного спорту не виправлять тої непоправної шкоди, яку нанесла публікація на тисячу знаків.
Оленка Беднарська

 

4 КОМЕНТАРІ

  1. Наскілький мордо все подав міський голова і наскільки Кайда довів, що він расист, ненависник конкретний. Чим він хоче вислужитись перед редактором “Нової..”і за що? А “Нова…” облизує ВО”Свододу” от і до. Ну насьогодні від позиції Кайди журналісти прозріли…

  2. Кайда не довів, що він расист. Це правильна позиція нашої обраної влади! Проблеми є: 1) який відсоток дійсно вчиться, а який використовує Україну для перевалочної бази в Євросоюз. 2) чому ціла купа наших викладачів відмовляються викладати в групах,де є вихідці з Африканських країн? 3) їхня поведінка взагалі?! Проблема в тому – що нас звинувачують країни Євросоюзу в тому, що Україна є “перевалочною базою” для всіх охочих потрапити в країни Євросоюзу. і за це Україні має бути соромно. Приїхав вчитися студент – візу на час навчання і все. Думка декана медакадемії взагалі здивувала – наші студенти гірші? скількох ви можете забезпечити роботою після закінчення вузу? натомість, іноземні студенти це “вище середнього класу і діти чиновників”, залишаються у нас працювати і позбавляють наших вмпускників мати роботу (а через рік-два всеодно іноземний студент чкурне з України). так кого ми захищаємо? Вище від середньогго класу і середній клас і діти чмновників можуть собі дозволити навчання в Франціїї, Англіїї (чого не скажеш про наш середній клас), так чому вони туди не їдуть вчитися?

  3. Цікаво, а чому представники інших політсил які вважають себе АПАзицією до вліди (обласної та міської) не прийшли на круглий стіл? Можливо в них інша думка?

  4. про яку “перевалочну базу” ви говорите. ЗГАДАЙТЕ СКІЛЬКИ ВАШИХ РОДИЧІВ ЗАКОРДОНОМ НЕЛЕГАЛЬНО ПРАЦЮЮТЬ. автор статті опублікованої в Новій Тернопільській лише підтвердили нашу українську тупість, неосвіченість та примітивність. гарно сказано у Святому письмі “Лицеміре, вийми перше колоду із власного ока, а потім побачиш, як вийняти заскалку з ока брата твого.” (Мат.7)… соромно, що лишаються люди які ревно рвуться кудись в євросоюз і дозволяють собі подібне…

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here