Головна Події Які відкриття ввійдуть в історію 2011 роком

Які відкриття ввійдуть в історію 2011 роком

Hayabusa

Hayabusa Іndependent: Щорічно експерти журналу Science відбирають 10 найбільш значних наукових відкриттів року. З цього списку журі вибирає “прорив року”

У 2011 році найбільшим науковим досягненням, на погляд експертів, стали клінічні випробування антиретровірусних препаратів. “Випробування повністю довели, що ці препарати не тільки допомагають хворим на СНІД, але й стримують поширення вірусу цієї інфекції”, – сказано в матеріалі Independent, який цитує InoPressa. У випробуваннях брали участь майже 1800 гетеросексуальних пар з 9 країн. Спеціально відбиралися пари, де тільки один партнер є ВІЛ-інфікованим.

Спочатку планувалося, що випробування триватимуть до 2015 року. “Тоді вчені повинні були порівняти пари, що приймають антиретровірусні препарати, з тими, хто їх не приймає. Але в нинішньому році перевірка показала, що препарати явно запобігають зараженню ВІЛ. Після цього вчені вирішили з етичних міркувань дати всім учасникам доступ до антиретровірусних препаратів”, – йдеться в статті. З 28 осіб, які заразилися ВІЛ за час випробувань, тільки один належав до групи, де один з сексуальних партнерів приймав антиретровірусні препарати. У цій групі серйозні проблеми зі здоров’ям, пов’язані з ВІЛ, були також на 41% слабкіше, ніж у контрольній групі.

Найважливіше відкриття полягає в тому, що прийом антиретровірусних препаратів на ранній стадії хвороби (власне, раніше, ніж їх зазвичай прописують) може на 96% скоротити ймовірність зараження ВІЛ при гетеросексуальних зв’язках. Дослідженнями керував Майрон Коен з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Хіллі.

Газета перераховує інших відкриття і досягнення, відмічені експертами Science:

1. Зонд Hayabusa доставив на Землю зразки грунту астероїда;

2. Винайдено потенційний “еліксир молодості”: якщо з організму мишей видаляти одряхлілі клітини, симптоми старіння з’являються пізніше, хоча термін життя і не продовжується;

3. Вивчено структуру білка, що відповідає за фотосинтез у рослин (це шлях до джерел екологічно чистої енергії);

4. Відкрито незвичайні планетні системи, абсолютно несхожі на нашу.

Також експерти відзначили виявлення в космосі двох хмар водню, хімічний склад яких, мабуть, не змінювався 2 млрд років після “Великого вибуху”, розробку штучних цеолітів; обнадійливі випробування вакцини від малярії, виявлення стародавніх генів у геномі сучасних людей і дослідження бактерій, що живуть в шлунково-кишковому тракті людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here