Головна Події Шкільне Євро: все як у дорослому футболі (фото)

Шкільне Євро: все як у дорослому футболі (фото)

У цю суботу, 12 травня, НСК «Олімпійський» приймав фінал Національного кубку шкільного футболу Євро-2012. Найкращі учнівські команди країни боролися у вирішальному двобої за головні призи турніру – копію кубка Анрі Делоне та квитки на матчі Євро-2012. У фіналі зустрілися школа-ліцей №13 з міста Тернополя та ЗОШ №18 з міста Сум.
Найкращі стадіони країни приймали матчі Чемпіонату, який почався 20 березня. Турнір з самого початку був невеликим святом дитячого футболу і вже за кілька тижнів він перетворився на справжнє Всеукраїнське шкільне змагання. Борис Колесніков, головний ініціатор турніру Віце-прем’єр-міністр України-Міністр Інфраструктури України, поставив мету, якої турнір все-таки досяг. Наймасовіший спортивний захід популяризував здоровий спосіб життя.

Борис Колесніков: «Я думаю, що кубок можна зробити щорічним. І у ті роки, коли немає Чемпіонату Європи або Світу, головним призом можуть бути квитки на фінал Ліги Чемпіонів. Найголовніше, що в турнірі не повинні брати участь діти, які займаються футболом професійно. Якщо буде підірвана довіра до турніру, то дитина з самого дитинства зіткнеться з відчуттям несправедливості».
Інтерес до цієї ідеї виявили видатні спортсмени. Такі майстри футболу як Володимир Мунтян, Анатолій Дем’яненко, Юрій Калитвинцев, Ростислав Поточняк, Андрій П’ятов, Тарас Михалих, Дмитро Чигринський та інші небайдуже поставилися до реалізації «Шкільного Євро-2012». Що цікаво, паралельно відбувалося заочне змагання серед організаторів турніру, ідею «Шкільного Євро» підхопили дівчата і навіть дипломати. У Чернігівській області представниці слабкої статі організували свій турнір, а невдовзі в Ірпені на Київщині відбудеться змагання серед дипломатичних представництв країн, які беруть участь у Євро-2012. Також «Шкільне Євро» започаткували у Молдові, де з 5 по 13 травня тривав шкільний чемпіонат республіки.
Отже, ФІНАЛ!

Тернопільські та сумські школярі проявили неабияку відвагу. Ви тільки уявіть – звичайні учні вибилися у фінал «Шкільного Євро» на НСК «Олімпійському», на якому були присутніми майже 47 000 вболівальників. Будь-які нерви здадуть.
Матч був напружений, адже програти не можна. Причому, основний час так і не визначив переможців, він закінчився на рахунку 2-2. Футболісти вийшли на додаткові п’ятихвилинки, але і це не визначило призерів кубку. Стадіон затамував подих і чекав на серію післяматчевих пенальті.

Все відбулося швидко. Рахунок 3-4 і кубок Анрі Делоне та квитки на фінал Чемпіонату Євро-2012 у Сумських школярів. Все як у справжньому футболі.
Вітали учнів та вручали їм копію Кубка Анрі Делоне та чудові подарунки Генеральний секретар УЄФА Джані Інфантіно, Віце-прем’єр-міністр – Міністр інфраструктури Україні Борис Колесніков, президент ФФУ Григорій Суркіс та Міністр освіти і науки Дмитро Табачник.
Дух перемоги. Школярі Сумської школи не можуть повірити в те, що вони стали абсолютними призерами «Шкільного Євро-2012». Стадіон шаленіє.
Переможці «Шкільного Євро» отримали супер-призи від організаторів і спонсорів Чемпіонату. Всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua» також приєднується до привітань і дасть можливість трьом навчальним закладам, які посіли призові місця на Національному турнірі шкільного футболу Євро-2012, пройти курси навчання інноваційних освітніх ІКТ-технологій, які проводить у школах Всеукраїнська освітня мережа.

Олександр Ходорковський, керівник освітнього проекту «Щоденник.ua»

«Здоровий способів життя – це неабияк важливо для наших дітей. Усі спортивні заходи і конкурси, які організовуються в Україні, стимулюють школярів любити спорт і бути активними. «Щоденник.ua» підтримав проведення цього турніру, ми постійно слідкували за новинами Чемпіонату і я дуже сподіваюсь, що цей турнір справді стане щорічним. Такі заходи як цей Чемпіонат, як Всеукраїнський конкурс «Ми господарі Євро-2012, організований МОН та порталом «Щоденник.ua», тільки доводять значимість спорту в житті кожної дитини та кожної школи».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here