Головна Події У Тернополі читатимуть вірші білоруською та поезуватимуть у Вільний мікрофон

У Тернополі читатимуть вірші білоруською та поезуватимуть у Вільний мікрофон

10013543_895865480439510_1214897604_n25 березня о 18:00 в Тернополі у галереї «Бункермуз», що на бульварі Тараса Шевченка, розпочнеться доступ до Поетичного вільного мікрофону. Спеціальний гість — білоруський письменник Сяргей Прылуцкі aka Сірошка Пістончык.

 

Спраглим літературної комунікації запропонують час, місце і мікрофон.

— У літературному просторі є достатньо фестивалів, презентацій, відкритих читань, вечорів поезії і теде. Але інколи хочеться простої комунікації – авторів, читачів, слухачів, свободи від рамок, форматів та обмежень. Тому пропонуємо тільки найнеобхідніше: Вільний мікрофон. Це – проект, який дає валю митцям. Все відбуватиметься без штампів і ярликів — треба просто прийти і почитати,  послухати інших. Думаю, в Тернополі саме цього бракувало, — каже координатор проекту, поет Юрій Матевощук.

Щоби виступити, треба зареєструватися в однойменній  спільноті «В Контактє», ліміт для одного мікрофону — 20 авторів. Що читатимуть в «Бункері» стане сюрпризом.

— У тому й фішка, що не перевіряємо, що будуть читати — кожен, хто має бажання, реєструється, приходить і читає. Це — і шанс для початківців. Такої форми представлення творчості в Тернополі, певне, ще не було.

На Вільний мікрофон збиратимуться щомісяця. Щоразу буде спеціальний гість. Цього разу це — білоруський поет Сяргей Прылуцкі aka Сірошка Пістончык.

— Це цікавий спеціальний гість, незаангажований. Таких і будемо запрошувати. Можливо, їх імена не на слуху, але їх творчість заслуговує особливої уваги, — продовжує мову Юрко Матевощук.

Якщо трохи детальніше про гостя, то наразі він мешкає у Києві. Сяргей Прылуцкі, цинік, скептик, слемер. Триразовий фіналіст конкурсу молодих літераторів, організованого Білоруським ПЕН-Центром, учасник багатьох літературних фестивалів у Білорусі та за кордоном (УкраїнаЛитваПольща). Його вірші перекладено кількома європейськими мовами.

Сяргей Прылуцкі пояснює, що запросини на Вільний мікрофон зацікавили одразу з кількох причин:

— Найперш тым што даўно ня быў у Тэрнопале – апошні раз выступаў у вас гадоў 6 назад, таму з радасьцю адклікнуўся на прапанову Юры Завадзкага. Чытац буду вершы, магчыма трошкі прозы Пістончыка.

А  на запитання чому наразі важлива поезія, каже:

— Мабыць таму, што дапамагае разабрацца ў рэчах, у якіх без яе разабрацца немагчыма.

Окрім того, на Вільному мікрофоні читатимуть вірші тернопільських письменників, котрих не потрібно забувати: Ярослава Павуляка, Бориса Демківа, Володимира Вихруща… Почнуть із Ярослава Павуляка.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here