Головна Події У Тернополі презентують книгу про афроамериканську культуру

У Тернополі презентують книгу про афроамериканську культуру

До ювілею Програми у містах України відбуваються зустрічі з фулбрайтівськими випускниками й стипендіатам 2011/12 рр., семінари й круглі столи, презентації книжок й художні виставки, що слугують доброю нагодою пізнати історію й традиції Програми, а також історії наукових пошуків й напрацювань,  само- й спів-будівництва її учасників – усього, що складає «фулбрайтівський досвід». 

У книзі Марії Шимчишин “Гарлемський ренесанс. Історія, теорія, поетика та афро-американська самість”  досліджується літературний рух чорношкірих американців – Гарлемський ренесанс, розквіт якого припадає на 1910/20 роки. Динаміка міжрасових стосунків у США на початку ХХ століття є одним із джерел цінного досвіду щодо конструювання алгоритму життя гетерогенного суспільства. Ідейно-мистецький рух Гарлемського ренесансу як невід’ємна складова тогочасних суспільно-культурних процесів становить не лише етап побудови колективної ідентичності афроамериканців, а й чинник, що суттєво вплинув на розуміння ″американськості″ per se.

У процесі оцінки та осмислення цього енергетично потужного руху чорношкірих ми не лише пізнаємо якісь нові, до певного часу не зауважені риси, а й локалізуємо, проектуємо його на власну культурну ситуацію. Вивчення спадку інших рас та ідентичностей сприяє відкриттю у самих собі іноді неусвідомлених сходжень й подібностей з ними. А відтак, осягаючи Іншого, починаємо краще розуміти себе.

5 квітня 2012 року у Тернополі відбудеться презентація книги стипендіата Програми імені Фулбрайта 2003/04 Марії Шимчишин “Гарлемський ренесанс. Історія, теорія, поетика та афро-американська самість”

 Початок  – о 18:00; Книгарня “Є”, Тернопіль, вул. Валова 7-9.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here